Rezultate te kerkimit per termin: +Vrioni

Total: 577
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.811Z

Vrioni, fotografia pa komerc

22/05/2005  Një tufë shkrimesh studimore për fotografinë, duke na bindur se mund të gjejmë vetë përgjigjen. Ky është thelbi i botimit të Qerim Vrionit “Fotografia-një grusht diell”, botimet “Logoreci”. Pa ndonjë titull tërheqës, në këtë punë kërkimore mbi një c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.378Z

Jusuf Vrioni- Kalvari i intelektualit në totalitarizëm

Odiseja e Jusuf Vrionit ilustron kalvarin e intelektualit në regjimin totalitar shqiptar. Fati i tij është  prova sine qua non se ai regjim ishte para dhe mbi të gjitha, pushteti i mediokres mbi vlerat e mirëfillta, në art, letërsi, shkencë e gjetkë. [] Jusuf Vrioni, do të ishte nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.201Z

Jusuf Vrioni, Adoleshenti i përjetshëm

ose odiseja e intelektualit në regjimin totalitar shqiptar Jusuf Vrioni, sot njëqindvjetori i lindjes! Nga Klara Buda Sot mbushen 100 vjet nga lindja e një figure të shquar të kulturës shqiptare dhe të lidhur ngushtë me historinë e totalitarizmit shqiptar, Jusuf Vrioni, juristi, politologu,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.847Z

Qerim Vrioni boton fjalorine munguar të fotografisë

TIRANE- Sapo ka dalë nga shtypi libri “Fjalori i Fotografisë” i Qerim Vrionit. Qerim Vrioni prej vitesh njihet si një nga studiuesit më pasionuar pas artit të fotografisë. Kërkues dhe këmbëngulës në punën e tij, ai pasi iu heq p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.456Z

Vrioni dhe Binaku, optimistë për ndeshjen në Izrael

Sulmuesi i Venezias i cili është në pronësi të Sampdorias, Giacomo Vrioni ishte risija e madhe e listës së Christian Panuccit për miqësoren ndaj Jordanisë dhe sfidën ndaj Izraelit në transfertë për Ligën e Kombeve. Vrioni i cili ka luajtur edhe më përfaqësueset e moshave të Italis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.219Z

Shënon Vrioni, por Italia shpërfytyron Shqipërinë në shtesë

Provë deri diku pozitive e Shqipërisë U-21 në miqësoren e zhvilluar me Italinë në qytetin e Cagliarit. Kuqezinjtë e Shpresës u mposhtën me rezultat 1-3, por fati nuk ishte me ta pasi në kohën shtesë pësuan dy gola naivë. Goli i parë i sfidës u shënua në minutën e 27-të nga Dimar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.114Z

Pollo peruron shkollen Mehmet Ali Vrioni

Ministri per Inovacionin dhe Teknologjine e Informacionit e te Komunikimit Z. Genc Pollo i shoqeruar nga deputeti i Qarkut te Beratit Z. Mehmet Xheka dhe Prefekti i Qarkut te Beratit Z. Bujar Hoxhaj eshte ndalur sot ne perurimin e shkolles 9-vjecare Mehmet Ali Vrioni ne Berat. Kjo shkolle esh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama