Rezultate te kerkimit per termin: +Vritet

Meta: total 1000 / total_found 8244 / time 0.004 / keyword[0] vritet / docs[0] 8244 / hits[0] 9421 /
No Pic available
  • 2019-04-06

Duke kujtuar Gëzim Erebarën (FOTO)

Një ditë, duke kërkuar në bibliotekën time, dora më ndaloi në një botim të vjetër të para dhjetë vjetëve, Shkëlqimi i meteorëve, botuar nga Toena, ku kisha përmbledhur një sërë artikujsh mbi kinematografinë franceze dhe veçanërisht për aktoret franceze dhe lojën e aktrimit, a

No Pic available
  • 2019-04-02

Enrico Cuccia, mendja financës italiane me origjinë shqiptare

Lindi në Romë më 24 nëntor 1907 nga prindër siçilianë. Familja e të atit ishte me origjinë arbëreshe nga Ora e Shqiptarëve dhe Mexojuzoja. Pas diplomimit në drejtësi hyn në Iri, i dislokuar pranë selisë së Londrës. Detyra e parë me rëndësi është në Bankën e Italisë (marrja

Oazi sndali vrasjet në Shkodër, qetësia mes bandave u përmbys në 13 janar 2018
  • 2019-04-01

Oazi sndali vrasjet në Shkodër, qetësia mes bandave u përmbys në 13 janar 2018

Vrasja të shtunën në Shkodër e dy vëllezërve Astrit dhe Ibrahim Bilali ka rikthyer vëmendjen tek grupet kriminale që, prej vitesh, veprojnë në këtë qytet. Ibrahim Bilali, 61-vjeçar, ishte drejtues i shoqatës 2 Prilli 1992, ndërsa vëllai i tij, Astriti 59-vjeçar, ishte kampion i gara

No Pic available
  • 2019-03-31

VDEKJET NË PUNË VRASJET QË SBËJNË ZHURMË!

Nga Klodian TOMORRI Krahas vrasjeve të bujshme në seri që kanë tronditur gjithë vendin, Shqipëria është përballur ditët e fundit me një fenomen tjetër po kaq të rëndë, por që fatkeqësisht nuk merr të njëjtën hapësirë publike. Bëhet fjalë për aksidentet fatale në punë, ku v

Në 9 muaj, 9 të vrarë në Shkodër, ja ekzekutimet që tronditën kryeqendrën e veriut
  • 2019-03-30

Në 9 muaj, 9 të vrarë në Shkodër, ja ekzekutimet që tronditën kryeqendrën e veriut

Vetëm në nëntë muaj, nëntë persona janë ekzekutuar në Shkodër kurse dy të tjerë janë zhdukur. Këto konsiderohen nga ngjarjet më të frikshme të tipit mafioz, për të cilat ka vështirësi në zbardhje dhe në kapjen e autorëve. Vrasja e dy vëllezërve Astrit dhe Brahim Bilali çoi

No Pic available
  • 2019-03-27

U denoncua se kërkoi respekt, vetëvritet mësuesi

Në shkollat e Francës është mbajtur një minute heshtje, në nder të një mësuesi që nuk kërkoi gjë tjetër veçse respekt. Jean Willot, 57 vjeç, jepte mësim në një shkollë fillore të Flammarion në Eaubonne, një komunë në veriperëndim të Parisit. Kolegët thonë se ishte tejet

Elbasan/ Vritet në qendër të qytetit, avokati i Çapjave dhe Shullazit (EMRI)
  • 2019-03-22

Elbasan/ Vritet në qendër të qytetit, avokati i Çapjave dhe Shullazit (EMRI)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Elbasan. Mësohet se një person është vrarë me armë zjarri në qendër të qytetit. Viktima është Ravik Gurra, avokat i njohur dhe mik i familjes Çapja, që ka qenë e përfshirë në një histori të përgjakshme hakmarrjeje. Vlen të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama