Rezultate te kerkimit per termin: +Vui

Meta: total 22 / total_found 22 / time 0.009 / keyword[0] vui / docs[0] 22 / hits[0] 42 /
No Pic available
  • 2017-11-29

Festa e Pavarësisë, liderët botërorë që uruan Presidentin Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka marrë mesazhe të shumta urimi me rastin e 105-vjetorit të Festës së Pavarësisë dhe Ditës së Flamurit, nga homologë e Krerë Shtetesh të vendeve mike të Shqipërisë. Sipas njoftimit për shtyp të Presidencës, Meta ka marrë mesazhe Urimi nga shum

No Pic available
  • 2017-09-18

Kryeministrja serbe, Ana Brnabic: Gjermania është modeli ynë

Kryeministrja serbe, Ana Brnabi, e ftuar nga Deutsche Welle për të parë nga perspektiva e Ballkanit, Gjermaninë para zgjedhjeve, thekson se për Serbinë ka shumë rëndësi mbështetja gjermane. Në politikë hyra me qëllimin që të bëja diçka të mirë për vendin tim dhe qytetarët e ti

E re, lesbike dhe besnike, njihuni me kryeministren e re të Serbisë (FOTO)
  • 2017-06-16

E re, lesbike dhe besnike, njihuni me kryeministren e re të Serbisë (FOTO)

Një “eksperte e pavarur”, lesbike dhe besnike e presidentit Vui në krye të qeverisë në Serbi. Ana Brnabi, ish-ministrja për Administratën Publike dhe Komunat do të jetë kryeministja e re e Serbisë. Brnabi ka studiuar marketing në Universitetin Northwood në Michigan dhe Unive

No Pic available
  • 2016-09-07

Dai: Ende larg normalizimit të marrëdhënieve me Prishtinën

Duam paqe e stabilitet në rajon, thotë Ivica Dai. Mbi qëndrimin e Serbisë në rajon, bisedën e ministrit të Jashtëm serb me Victoria Nuland për Kosovën, – më shumë në intervistën ekskluzive të Deutsche Welles. Deutsche Welle: Zoti Dai, një nga temat qendrore të konferencës së

No Pic available
  • 2016-06-01

Rama-Vuçiç: Bekim Fehmiu gjurmë të pashlyer mes shqiptarëve dhe serbëve

Me rastin e 80-vjetorit të lindjes së artistit Bekim Fehmiu, dy kryeministrat, Edi Rama i Shqipërisë dhe Aleksandër Vuçiç i Serbisë në një deklaratë të përbashkët shprehin konsideratën më të lartë për veprën e tij. “Bekim Fehmiu ka lënë një gjurmë të pashlyer mes shqip

No Pic available
  • 2016-04-26

Është absurde të tërheqësh Shqipërinë në debatin për Brexit

Nga Edi Rama, për The Times Ndoshta duhet të kënaqemi me faktin që Shqipëria e vogël është vënë në qendër të debatit europian të Britanisë. Por, kur lexova titullin e artikullit të Michael Gove që sugjeronte se Britania mund të braktiste partneritetin e saj me Gjermaninë, Francën

Një përgjigje e Ramës për britanikët
  • 2016-04-26

Një përgjigje e Ramës për britanikët

Është absurd të tërheqësh Shqipërinë në betejën për Brexit Nga Edi Rama, The Times Ndoshta duhet të kënaqemi me faktin që Shqipëria e vogël është vënë në qendër të debatit europian të Britanisë. Por, kur lexova titullin e artikullit të Michael Gove që sugjeronte se Brita