Rezultate te kerkimit per termin: +Vuk +Jeremi

Total: 470
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.500Z

Vuk Jeremiç e cilëson gabim misionin e EULEX-it në Kosovë

Ministri i Jashtëm serb Vuk Jeremiç tha se planet e OKB-së për dorëzimin e drejtimit të policisë dhe drejtësisë në Kosovë nga UNMIK-u tek misioni i Bashkimit Evropian në këto momente ishte një gabim i madh.Ministri serb Jeremiç tha dje në një konferencë shtypi në Beo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.909Z

Vuk Jeremiç shpreson të nënshkruajë marrëveshjen e Asocim Stabilizimit me Bashkimin Evropian

Ministri i jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiç, tha se shpreson të nënshkruajë sot një marrëveshje me Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian, që mund të çojë në anëtarësimin e Beogradit. Ministrat e Jashtëm të BE-së janë mbledhur në Luksemburg për bisedime që synojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.708Z

Bashkëpunimi ekonomik, Haxhinasto takon homologun serb, Vuk Jeremiç

BEOGRAD- Zv/kryeministri, Edmond Haxhinasto, njëherësh Ministër i Punëve të Jashtme mori pjesë dje në Samitin e Nismës së Evropës Qendrore, ku u takua me homologun e tij serb, Vuk Jeremiç dhe Presidentin e BERZH, Thomas Miroë. Ky samit or

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.417Z

Jeremiç: EULEX-i definohet neutral

Serbia ende nuk ka marrë raportin e Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon, por, sipas informatave të cilat i disponon, në të është përfshirë marrëveshja e Beogradit dhe OKB-së në gjashtë pika dhe definimi i qartë i EULEX-it me mision neutral sa i përket s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.261Z

Jeremiç paralajmëron krizë për Kosovën

Ministri i punëve të Jashtme të Serbisë Vuk Jeremiç ka paralajmëruar mundësinë e një krize të sigurisë nëse plani 6 pikësh për Kosovën nuk zbatohet. Disa elemente të planit kanë filluar të zbatohen, disa vonohen", ka thënë Jeremiç dhe ka shtuar se do t'ia transm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.186Z

Jeremiç: Negociata të reja për Kosovën

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiç është shprehur në një intervistë për BBC-në se e vetmja rrugëdalje për zgjidhjen e çështjes së Kosovës janë negociatat midis Beogradit dhe Prishtinës. Kështu, Serbia ka hedhur përsëri mbi tryezë propozimin për zhvillimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.962Z

Meta-Jeremiç: Do rrisim bashkëpunimin

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë dhe ai i serbisë Vuk Jeremiç janë takuar në kryeqytetin e Hungarisë, Budapest. Të dy krerët e diplomacisë shqiptare dhe serbe kanë dalë në një konferencë për shtyp ku kanë deklaruar se mes dy vendeve do të ketë bashkëpunim dhe projekte të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama