Rezultate te kerkimit per termin: +Vullkane

Meta: total 73 / total_found 73 / time 0.000 / keyword[0] vullkane / docs[0] 73 / hits[0] 85 /
Llava e mallkuar, turistët rikthejnë copëzat e vjedhura të vullkanit
  • 2017-06-26

Llava e mallkuar, turistët rikthejnë copëzat e vjedhura të vullkanit

Autoritetet në Havai, për të ndaluar njerëzit të vjedhin llavën, kanë shpikur një legjendë, sipas së cilës nëse e vjedh do të sjellë fat të keq. Por rezultati nuk ishte ai që pritej … Turistët pa e kuptuar mund të ndryshojnë një mjedis të panjohur duke arritur ta bëjnë t

Mund të duket si toka e alienëve, por jo!
  • 2017-02-10

Mund të duket si toka e alienëve, por jo!

Horn në Afrikë është një ndër vendet me pasuritë gjeologjike më të mëdha në botë. Temperatura është shumë më e nxehtë se ajo mesatarja dhe është 100 metra mbi nivelin e detit. Aty ka vullkane, pishina acidi me shkëlqim. Sipas studiuesve, jetesa dhe ekonomia e gjallë e Etiopisë

Natyra po tregon dhembet VIDEO
  • 2016-11-23

Natyra po tregon dhembet VIDEO

var fbShare url httpvizionplusalnatyra-po-tregon-dhembet-videosize smallp styletext-align justifyKete vit natyra ka qene plot surpriza termete vullkane tsuname e stuhi nga me te fuqishmet Ndersa sot qielli i Japonise eshte ndriquar nga nje objet gjigant qe digjej ndersa binte drejt tokes  Ngjarj

No Pic available
  • 2016-09-25

Pushimet ekzotike dalin në modë edhe për shqiptarët, ja sa kushtojnë

Parajsat ekzotike, të tilla si Maldive, Santo-Domingo, Tailanda, Bali në Indonezi janë destinacionet ideale, për të cilat ia vlen të shpenzohet, të paktën një herë në jetë. Agjencitë konfirmojnë kërkesa në rritje kryesisht nga çiftet e reja, për të kaluar muajin e mjaltit Në shta

10 vendet më të bukura në Tokë
  • 2016-09-04

10 vendet më të bukura në Tokë

Jemi mësuar të krahasojmë pothuajse gjithçka me bukuritë e natyrës dhe Toka është shtëpia e mrekullive të panumërta, të qeta por edhe të ashpra në të tjera raste. Secili nga ne ka preferencat e tij unike, ato mund të jenë sipërfaqe të mëdha ose thjesht një pjesë shkëmbi të

No Pic available
  • 2016-08-30

FOTOT/ Vendet më vdekjeprurëse në botë, ku nuk do dëshironit të shkonit kurrë!

Planeti ynë është i mbushur me vende të bukura por edhe të rrezikshme. Janë të paktën 10 vende që cilësohen si vdekjeprurëse dhe duhet të shmangni një vizitë në to. Ja cilat janë: 1.Lugina e Vdekjes, SHBA. Nga vetë emri mund të frikësohesh. Në këtë shkretëtirë është regj

No Pic available
  • 2016-08-03

Shpërthen vullkani, mbyllet aeroporti në Indonezi

Pas shtatë muajsh në letargji është riaktivizuar vullkani në malin Gamalama në Indonezi, i cili ka shpërthyer ditën e sotme. Sipas informacioneve zyrtare autoritetet janë detyruar të mbyllin aeroportin Babullah për shkak të hirit vullkanik. Mali Gamalama lëshoi hi në një lartësi pre