Rezultate te kerkimit per termin: +Vullnetarve

Total: 9
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.101Z

AMC dhe Korpusi i Vullnetarëve mbyllin me sukses pastrimet

Breaking Views Ruajtja e mjedisit n sezonin e vers Fushata e ndrgjegjsimit dhe pastrimit t plazheve e organizuar nga AMC dhe Korpusi i Vullnetarve, e nisur n ditn ndrkombtare t mjedisit, pes qershor, ka prfunduar pr kt sezon veror. Gjat ktyre dy muajve, Forumi i Mendimit t Lir me Korpusin e Vullnet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.396Z

Frikë ndaj sulmeve talebane në Pakistan

Ndrsa n Pakistan kan mbrritur ndihmat e para pr t prekurit nga prmbytjet, sht prhapur frika e sulmeve talebane ndaj vullnetarve te huaj q ndodhen atje. Nj zyrtar amerikan, i cili ka dashur t ruaje anonimitetin, ka paralajmruar se talebanet po planifikojne t kryejn sulme kundr t huajve si dhe pushtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.555Z

SHBA, Withers: Shqipëria, arritje të paimagjinueshme

N 20 vjet Shqipria kaarritje t mdha dhe t paimagjinueshme pavarsisht se gjat ktyre viteve ka pasur edhe simptoma t trazirave politike. Kt konstatim bri dje ambasadori i SHBA-s n Tiran, John Withers, teksa vlersoi korpusin e paqes si nj ur bashkpunimi ndrmjet Ameriks dhe Shqipris.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.646Z

Vogëlushi që vuan nga një sëmundje e rëndë, familjarët kërkojnë ndihmë

Tiranë- Një foshnje 8-muajshme është duke vuajtur nga një sëmundje që ka të bëjë me moszhvillimin e një pjese së trurit dhe ai duhet t’i nështrohet një ndërhyrje kirurgjikale që kushton rreth 20 mijë euro. Prindërit e tij nuk e kanë mundësinë financiare, prandaj ata kërko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Celulart , jo rrezik pr kancer

Studimi u krye mbi 1 mij pacient me tumor n tru Studime m t thella n kt drejtim do t bhen gjat ktij viti Prdoruesit e celularve nuk prballen me nj rrezik me t madh t zhvillimit t kancerit t trurit, se sa njerzit q nuk e kan prdorur kurr at. N kt prfundim ka arritur nj studim i detajuar i krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.620Z

Në Siri luftojnë mbi 400 shqiptarë. Regjimi i Al-Asaadit u ka marë jetën e 28 prej tyre

BRUSKEL-Që kur ka nisur konflikti në Siri mes regjimit diktatorial Bashar Al-Asaadit dhe rebelëve, në frontet e luftës kanë vdekur më shumë se 150 mijë luftëtarë sirianë përfshirë këtu edhe vullnetarë nga Ballkani.Mes viktimave janë edhe 28 shqiptarë nga Shqipëria, Kosova, Maqedo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.621Z

Në Siri luftojnë mbi 400 shqiptarë. Regjimi i Al-Asaadit u ka marrë jetën e 28 prej tyre

BRUSKEL-Që kur ka nisur konflikti në Siri mes regjimit diktatorial të Bashar Al-Asaadit dhe rebelëve, në frontet e luftës kanë vdekur më shumë se 150 mijë luftëtarë sirianë përfshirë këtu edhe vullnetarë nga Ballkani.Mes viktimave janë edhe 28 shqiptarë nga Shqipëria, Kosova, M

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama