Rezultate te kerkimit per termin: +Vullneti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.834Z

Vullneti politik i munguar

Klodjan Bruci Vullneti politik nuk eshte vetem nje shprehje per te mbushur fjalime te lavdishme te figurave politike, por eshte shume me shume. Fakti qe pushtetare te majes se piramides shteterore e perdorin shpesh here kete term, nga nje ane deshmon njohurine filozofike mbi kete element politolog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.761Z

Lame: Mjedisi, mungon vullneti politik

Eksperti i mjedisit Artan Lame ka fajesuar institucionet shteterore, te cilat sipas tij nuk kane vullnetin per te pastruar zonat turistike te vendit. “Mungon vullneti politik. Kur vullneti vullnetar ekziston por nuk behet gje, atehere nuk ekziston vullneti politik, pasi ky i fundit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.700Z

Vullneti për jetën

Christopher JANAWAY Ajo çka qëndron në bazë të funksionimit të trupit dhe e shpjegon atë, në të vërtetë ekzistenca e tij e përnjimendtë, është pikërisht ajo dukuri e drejtuar për kah jeta ose, siç e quan Shopenhauer-i, vullneti i tij për jetën. Përkthimi i zakonshëm i Ville zu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.953Z

Vullneti i celikte

Nga Haxhi Selim Muca* Kryetar i Komunitetit Musliman te Shqiperise "Bismil lahir rrahmanir rrahim Te nderuar besimtare shqiptare anembane botes! Ju pershendes dhe ju uroj gezuar per shume vjet festen e Bajramit te Kurbanit, feste ku manifestohet heroizmi, sakrifica dhe devotshmeria ndaj Zotit te Mad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.050Z

Kriza Leskaj Refuzimi i PD mungese vullneti

TIRANEuml- Deputetja e Partise Socialiste Valentina Leskaj pas perfundimit pa asnje rezultat te komitetit te Stabilizim-Asocimit ben nje rezyme te zhvillimeve te komitetit ne keto dy dite ndersa ndalet tek amendamenti i propozuar nga eurodeputetet e PE. Leskaj sqaron se Sipas rregullit ne fund mirat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.861Z

Mungon vullneti

Shefja e Zyrës Administrative, Adrijana Hoxhic i ka fajësuar edhe qytetarët e Veriut se nuk po kanë vullnet të integrohen në institucionet e Kosovës. Zgjidhjen e vetme, ajo e sheh te mbajtja e zgjedhjeve të lira në atë pjesë të Kosovës. Por, Sadri Ferati thotë se së pari duhet të shp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.078Z

Gjosha Vullneti politik per reformat i domosdoshem

Transmetuar me 11022016 - 1220 Ministrja e Integrimit Europian Klajda Gjosha mori pjese sot ne konferencen Mbeshtetja e BE-se dhe qytetaret shqiptare nje perspektive rajonale Kjo konference u organizua  me rastin e ceremonise se m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama