Rezultate te kerkimit per termin: +Vushtria

Meta: total 63 / total_found 63 / time 0.000 / keyword[0] vushtria / docs[0] 63 / hits[0] 71 /
Kosovari përndjek shkodranen dhe i hyn me armë në shtëpi, arrestohet
  • 2018-07-29

Kosovari përndjek shkodranen dhe i hyn me armë në shtëpi, arrestohet

Përndjekja dhe kanosja me armë e një vajze nga Shkodra ka rezultuar fatale për një djal nga Kosova. Mësohet se 23 vjeçari Besnik Hyseni nga Vushtria e Kosovës është arrestuar në flagrancë nga policia teksa kërcënonte vajzën nga Shkodra në oborrin e shtëpisë së saj. Është i paqar

Durrësi plot me turistë, të huaj e vendas e gjallërojnë në mbrëmje
  • 2018-06-24

Durrësi plot me turistë, të huaj e vendas e gjallërojnë në mbrëmje

Jo vetëm dita, po dhe mbrëmjet në plazhin e Durrësit janë po aq të bukura. Ndryshe nga dita që fton për banje dielli e not, mbrëmja ofron të tjera kënaqësi. Pavarësisht motit të paqëndrueshëm, fundjava nuk i ka mbajtur larg plazhit pushuesit e shumtë që vijnë nga zona të ndryshme

Fushë-Krujë, dyshohet se kosovari u vra e më pas u dogj, kamerat fiksuan autorin
  • 2018-05-06

Fushë-Krujë, dyshohet se kosovari u vra e më pas u dogj, kamerat fiksuan autorin

Policia ka shoqëruar disa persona, lidhur me ngjarjen e rëndë të shënuar dje në Fushë-Krujë ku u gjet i djegur brenda një automjeti një shtetas nga Kosova. Bëhet me dije se kamerat e një karburanti në zonën e Fushë kanë fiksuar edhe një person tjetër pranë vendit të ngjarje ndër

Hasan Prishtina në vitin 1912 për gazetën gjermane: Shqipëria, sipas modelit zviceran
  • 2017-05-26

Hasan Prishtina në vitin 1912 për gazetën gjermane: Shqipëria, sipas modelit zviceran

Nga Aurenc Bebja*, Francë Gazeta franceze, “Le Temps”, ka botuar, të dielën e 4 gushtit 1912, bisedën e zhvilluar në kryeqytetin e Kosovës mes Hasan Prishtinës dhe korrespondentit gjerman të “Vossiche Zeitung”, në lidhje me situatën e Shqipërisë, e cila gjendej as

Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

Rashica pëlqehet nga Ajaxi, e do trajneri Bosz
  • 2016-07-28

Rashica pëlqehet nga Ajaxi, e do trajneri Bosz

Ajaxi i Amsterdamit vazhdon të shfaqë interes për Milot Rashicën. Me shitjen e Arkadiuz Milik për rreth 30 milionë Euro te Napoli, harkëtarët kanë mjafutueshëm të ardhura për të bërë dy goditje në merkato. Fillimisht Ajaxi do të kërkojë të gjejë zëvendësuesin e bomberit polak

Milot Rashica pëlqehet nga Ajaksi i Amsteradamit
  • 2016-07-28

Milot Rashica pëlqehet nga Ajaksi i Amsteradamit

Ajaksi i Amsterdamit vazhdon të shfaqë interes për Milot Rashicën. Me shitjen e Arkadiuz Milik për  rreth 30 milionë euro te Napoli, harkëtarët kanë mjafutueshëm të ardhura për të bërë dy goditje në merkato. Fillimisht Ajaxi do të kërkojë të gjejë zëvendësuesin e bomberit pol