Rezultate te kerkimit per termin: +Warlick

Meta: total 41 / total_found 41 / time 0.000 / keyword[0] warlick / docs[0] 41 / hits[0] 106 /
Presidenti Nishani priti Zëvendës Asistenten Kryesore të Sekretarit të Shtetit në Zyrën për Burimet Energjetike, Mary Burce Warlick
  • 2016-09-09

Presidenti Nishani priti Zëvendës Asistenten Kryesore të Sekretarit të Shtetit në Zyrën për Burimet Energjetike, Mary Burce Warlick

9 shtator 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot në një takim të veçantë Zëvendës Asistenten Kryesore të Sekretarit të Shtetit në Zyrën për Burimet Energjetike, Ambasadoren Mary Burce Warlick, e cila ndodhet në Shqipëri në një vizitë pune në kuadrin e një

Nishani-Warlick SHBA mbeshtetje per me shume investime ne fushen energjike
  • 2016-09-09

Nishani-Warlick SHBA mbeshtetje per me shume investime ne fushen energjike

Transmetuar me 09092016 - 1530 Presidenti Bujar Nishani priti sot ne nje takim te vecante Zevendes Asistenten Kryesore te Sekretarit te Shtetit ne Zyren per Burimet Energjetike Ambasadoren Mary Burce Warlick e cila ndodhet ne Shqiperi ne nje vizite pune ne

SHBA mbështet fuqishëm modernizimin e sektorit të energjisë në Kosovë
  • 2016-09-08

SHBA mbështet fuqishëm modernizimin e sektorit të energjisë në Kosovë

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci, i shoqëruar nga zv/ndihmësja e Sekretarit të Shtetit për Energji dhe Resurse Natyrore të SHBA-së, Mary Warlick, kanë vizituar sot Korporatën Energjetike të Kosovës (KEK), me ç'rast kjo e fundit ka rikonfirmuar mbështetjen e SHBA-së pë

WikiLeaks: Kosova po rrëshqet drejt ndarjes
  • 2014-06-07

WikiLeaks: Kosova po rrëshqet drejt ndarjes

Sipas WikiLeaks diplomatët amerikanë paralajmërojnë se ‘lëkundje dhe dobësia evropiane” do të mund të përforcojë kontrollin serb mbi pjesën veriore të territorit..” Kjo tendencë për ndarjen e Kosovës me Serb

Fusnota SHBA dhe BE vleresojne Serbine
  • 2012-09-04

Fusnota SHBA dhe BE vleresojne Serbine

Faktori ndërkombëtar ka mirëpritur qëndrimin e ri të shprehur nga qeveria serbe, për të hequr dorë nga fusnota për Kosovën dhe për të marrë pjesë në takimet rajonale ku të pranishëm janë edhe liderët

SHBA përshëndet vendimin e Serbisë për takimet rajonale
  • 2012-09-03

SHBA përshëndet vendimin e Serbisë për takimet rajonale

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Beograd, Mary Warlick ka deklaruar se vendimi i Qeverisë së Serbisë, me të cilin rregullohet pjesëmarrja e përfaqësuesve të saj në takimet rajonale ku janë të pranishëm edhe përfaqë

SHBA-të përshëndesin vendimin e Beogradit për fusnotë
  • 2012-09-03

SHBA-të përshëndesin vendimin e Beogradit për fusnotë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Beograd, Mary Warlick ka deklaruar se vendimi i Qeverisë së Serbisë, me të cilin rregullohet pjesëmarrja e përfaqësuesve të saj në takimet rajonale ku janë të pranishëm edhe përfaqësuesit e Kosovës, dëshmon se Beogradi po kërkon mënyrën pë