Rezultate te kerkimit per termin: +Washington

Total: 5443
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.580Z

Luten në Washington

Ministria e Punëve të Jashtme ka njoftuar se Ministri Skender Hyseni ka udhëtuar të hënën për në Washington, ku do të marrë pjesë në Mëngjesin e Lutjeve, një ceremoni kjo tradicionale amerikane që kryesohet nga Presidenti i SHBA’së. “Gjatë qëndrimit treditor në Washington D.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.361Z

Washington e Clippers, pozitivë

Atlanta i ka heshtur shikuesit në Palestrën e Utah Jazz, falë një lojë të shkëlqyeshme të Joe Johnson, por edhe duke përfituar nga mungesat e Williams e Kirilenko. Washington e arriti fitoren e tretë rresht (sërish u shqua super Blatche), derisa Clippers e shënuan suksesin e dytë rres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.245Z

Stuhia godet Washington DC

2 milione vete kane mbetur pa energji elektrike pas stuhive te fuqishme qe u perplasen mbi kryeqytetin amerikan, Washington DC e zonat perreth tij. Sistemi i stuhive kaloi neper Virxhinian Perendimore,Washington e Maryland me erera qe mberrinin shpejtesine 120 kilometra në orë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.117Z

Çelën qershitë në Washington DC

Qershitë kanë çelur në Washington dc dhe e vecanta nuk qëndron këtu, por në faktin se për lulet e qershive ka një festival kombëtar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Qindra turistë u mblodhën me këtë rast, duke sjellë së bashku me entuziamin e tyre një panverë të plotë, me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:16.698Z

Washington manifestim masiv kunder racizmit

0 brbr brbrNe Washington eshte zhvilluar manifestimi me i madh kunder racizmit pas rasteve te vrasjes se disa te rinjve me ngjyre nga policia dhe mos 8211 procedimit penal te forcave te renditbrbr brbrMbi 10 mije pjesemarres kerkuan ti jepet fund rracizmit institucional dhe te permiresohet legjisla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.232Z

Washington Gatestakon ministrinmaqedonas te Mbrojtjes

WASHINGTON- Ministri i Mbrojtjes i Maqedonise do te takohet me sekretarin amerikan te Mbrojtjes Robert Gejts ne Washington. Zoran Konjanovski ndodhet per vizite zyrtare ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Pas takimit ministri Konjanovski do te zhvilloje nje takim te shkurter dhe ne Zyren per politik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.195Z

Gjiganti Washington Post

Është një gazetë që vazhdon përpos shumë sfidave të kohëve moderne të ruajë një emër të mirë dhe të meritojë cilësimin “Gazeta e zbulimeve”. Deri tani gazetarët e saj kanë marrë 30 çmime “Pulitzer” dhe botuesit, kryeredaktorët, gazetarët redaktorë të saj, përmes fo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama