Rezultate te kerkimit per termin: +Wendell

Meta: total 33 / total_found 33 / time 0.000 / keyword[0] wendell / docs[0] 33 / hits[0] 35 /
Bajern Mynih e mbyll me fitore 2016-n, fiton ndaj Lajpcig
  • 2016-12-22

Bajern Mynih e mbyll me fitore 2016-n, fiton ndaj Lajpcig

Bajern Mynih është shumë i fortë për Lajpcigun. Në Allianz Arena kampionët e Gjermanisë shkërmoqën që në pjesën e parë skuadrën surprizë të këtij sezoni duke triumfuar me rezultatin 3-0, për të kryesuar të vetëm Bundesligën në kuotën e 39 pikëve pas 16 javëve të para, dhe

Spektakël në Bernabeu, Dortmundi barazon me Realin
  • 2016-12-08

Spektakël në Bernabeu, Dortmundi barazon me Realin

Borussia e Dortmundit barazoi 2-2 me Realin e Dortmundit në Santiago Bernabeu, duke ruajtur kryesimin në Grupin F. Verdhezinjtë zhvilluan një pjesë të dytë fantastike, duke rikuperuar du gola të shënuar nga Benzema në minutat 28 dhe 53. Aubameyang ktheu në lojë Dortmundin në minutën e

Çfarë ka ndodhur më 5 nëntor?
  • 2016-11-05

Çfarë ka ndodhur më 5 nëntor?

1912 – Woodrow Wilson zgjidhet president i 28-të i Shteteve të Bashkuara dhe shërben për dy mandate. Ish-president i Universitetit Princeton, pastaj Guvernator i Nju Xhersit; më 1912, ndahet nga Partia Republikane dhe zgjidhet president si demokrat. Biografi i tij Arthur Link thotë, se W

Deficiti i Inteligjencës Emocionale të Trump
  • 2016-09-12

Deficiti i Inteligjencës Emocionale të Trump

Republikanët e nivelit të lartë që po refuzojnë të mbështesin Donald Trump shpesh deklarojnë se atij i mungon “temperamenti” i nevojshëm për të qenë president i SHBA-ve. Dhe kanë të drejtë: Trump nuk ka një dimension kyç të inteligjencës emocionale, e cila është m

No Pic available
  • 2016-04-29

E bujshme, Barcelona monitoron Elseid Hysajn

Shumë klube kanë shfaqur interes për mbrojtësin e kombëtares që luan me Napoilin, Elseid Hysaj. Por duket se lajmi më i bujshëm vjen nga  El Mundo Deportivo, një medie sportive shumë pranë klubit të Barcelonës. Barcelona po has vështirësi në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku p

Rritja e efiçencës së administratës tatimore
  • 2016-02-19

Rritja e efiçencës së administratës tatimore

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në prezantimin e programit të bashkëpunimit me USAID, për përmirësimin e efiçencës së administratës tatimore: Faleminderit për këtë ftesë, që unë e vlerësoj si shumë të rëndësishme për faktin që ky bashkëpunim vjen në momentin më të duhur,

No Pic available
  • 2016-02-12

100 thënie të zgjuara dhe argëtuese për martesën

1. Ata që nuk e tregojnë dashurinë, nuk ndjejnë dashuri. -William Shakespeare 2. Nëse çiftet në martesë do të bënin gjysmën e përpjekjeve që bëjnë kur i vinë njëri-tjetrit rrotull kur njihen, do të habiteshin sa mirë do të shkonin punët. -Billy Graham 3. Ai që nuk është xhelo