Rezultate te kerkimit per termin: +Westerwelle

Total: 811
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.886Z

Martohet Westerwelle

Ministri i Jashtem gjerman Guido Westerwelle 48 dhe biznesmeni gjerman Michael Mronz 43 kane zyrtarizuar lidhjen e tyre para kryebashkiakut te Bonit Jurgen Nymptsch. Ministri i jashtem gjerman Gudio Westerwelle eshte ministri i parte i ketij vendi qe pranoi publikisht se eshte homoseksual duke lid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.391Z

Westerwelle nis turin ballkanik

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle ka nisur turin e tij ballkanik me vizitën e parë në Kroaci. Në këtë vend, Westerwelle po takohet me zyrtarë të shtetit kroat, ndërsa më pas shefi i diplomacisë gjermane do niset për Serbi. Guido Westerwelle gjithashtu pritet që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.243Z

Westerwelle vizite ne Kosove

Ministri i Jashtëm gjerman, Guido Westerwelle do të udhëtojë për në Kosovë këtë javë, duke u bërë ministri i parë i Bashkimit Evropian që viziton vendin pas shpërthimit të trazirave në veri. Zëdh&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.555Z

Westerwelle falënderon Iranin

Nga Express më 20 shkurt 2011 në ora 17:30 Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Guido Westerwelle, ka udhëtuar për në Iran, pas lirimit të dy gazetarëve gjermanë nga Teherani zyrtar. Westerwelle ka falënderuar homologun, Ali Akbar Salehi, “për angazhimin e tij në përmirësimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.942Z

Westerwelle viziton piken e Jarinjes

Shefi i diplomacisë gjermane Guido Westerwelle vizitoi pikën kufitare në Jarinje, ndërsa ushtarët amerikanë në bazën e KFOR-it pranë pikës kufitare e rritën nivelin e sigurisë. Vizita e ministrit gjerman është b&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.169Z

Guido Westerwelle vizite dyditore ne Izrael

Ministri gjerman i Jashtem Guido Westerwelle u beri thirrje Izraelit dhe palestinezeve te rrisin perpjekjet per zhvillimin me sukses te bisedimeve direkte te paqes ne Lindjen e Mesme. Procesi i paqes nuk lejon asnje pushim tha Westerwelle te dielen 7 nentor ne nje konference te perbashket shtypi t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.550Z

Çfarë ka tani, Herr Westerwelle?

Javn e kaluar, ministri i Jashtm gjerman, Guido Westerwelle, bri nj vizit zyrtare n Kroaci, Serbi dhe Kosov. Ai tha disa gjra t rndsishme nga perspektiva e Serbis dhe Kosovs, n veanti. Tani mbetet q Westerwelle t tregoj se ai do t jet edhe njeri i aksionit, e jo vetm i fjalve. M

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama