Rezultate te kerkimit per termin: +Westminsterit

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.000 / keyword[0] westminsterit / docs[0] 15 / hits[0] 16 /
100 mijë anglezë në shesh kundër Brexit, kërkohet referendum tjetër
  • 2018-06-24

100 mijë anglezë në shesh kundër Brexit, kërkohet referendum tjetër

Një ulërimë e këngëve pro-evropiane u ngrit mbi Pall Mall në Londër dhe në të gjithë parqet mbretërore pasi rreth 100 mijë persona morën pjesë në një marshim anti-Brexit që shënonte përvjetorin e dytë të referendumit të BE, të kryer në 2016-n. Anglezët marshuan të shtunën

7 ide për gjurmët mbretërore të Kate dhe Meghan (Foto)
  • 2018-01-09

7 ide për gjurmët mbretërore të Kate dhe Meghan (Foto)

Nga kështjella Castle tek shopping në Chelsea’s King’s Road Duka dhe dukesha e Kembrixhit po presin për fëmijën e tyre të tretë, që do të lindë në pranverë, ndërsa Princi Harry do të martohet me Meghan Markle menjëherë pas kësaj, të shtunën, më 19 maj. Përveç kësaj

No Pic available
  • 2017-06-06

Gazetari ndërpret transmetimin direkt pasi një grua ra në lumë

Një gazetar duhet të ndalonte transmetimin direkt kur një turiste ra aksidentalisht në lumin Thames. Juan Carlos po raportonte për situatën e sulmit terrorist në Londër kur pa gruan që u rrëzua nga ura Westminster. Ai punon për mediat spanjolle dhe kur po fliste rreth ngjarjes në Britan

NATA E TERRORIT/ Si ndodhi sulmi terrorist në Londër (FOTO)
  • 2017-06-04

NATA E TERRORIT/ Si ndodhi sulmi terrorist në Londër (FOTO)

Shtatë persona mbetën të vrarë në një sulm terrorist në qendër të Londrës mbrëmjen e së shtunës, ku tre sulmues u vranë nga policia. Një furgon duke ecur me shpejtësi ka goditur këmbësorët në Urën e Londrës të shtunën në mbrëmje. Më pas ata kanë bërë edhe një sulm të

No Pic available
  • 2017-04-10

Çfarë ka ndodhur më 10 prill?

1553 – Lindi Hugo Grotius, jurist holandez-filozof, teolog, dramaturg, historiograf, poet, burrë shteti dhe diplomat – hodhi themelet e së Drejtës Ndërkombëtare, bazuar në ligjin natyror. Në “Mare Liberum” botuar më 1609, Grotius formuloi parimin e ri, sipas të cilit

No Pic available
  • 2013-06-16

Aleanca e shkatërrimit

Në vitin 1575, Sulltani Murati III, ndërtoi në Stamboll një observator astronomik, jo më pak të mirë dhe të pajisur se ai i danezit Tycho Brahe që kishte revolucionarizuar shkencën e astronomisë. Në 11 shtator 1577, mbi Stamboll kaloi nj&eu

Shtohen përpjekjet për kapjen e Ilir Kumbaros
  • 2012-12-23

Shtohen përpjekjet për kapjen e Ilir Kumbaros

Kur është mbushur një vit nga zhdukja misterioze e Ilir Kumbaros, i cili ishte në pritje të seancës së ekstradimit nga Londra drejt Shqipërisë, policia britanike thotë se ka intensifikuar përpjekjet e saj për gjetjen e vendndodhjes së