Rezultate te kerkimit per termin: +Wikileaks

Meta: total 1000 / total_found 2489 / time 0.001 / keyword[0] wikileaks / docs[0] 2489 / hits[0] 6083 /
Arrestohet në Londër rebeli Julian Assange, indinjohet Moska
  • 2019-04-11

Arrestohet në Londër rebeli Julian Assange, indinjohet Moska

Policia britanike arrestoi sot themeluesin e platformës investigative Wikileaks, Julian Assange. Ndalimi i tij u bë në ambasadën e Ekuadorit në Londër. Sipas Scotland Yard, 47 vjeçari është dërguar në komisariatin e policisë. Më parë Assange humbi azilin diplomatik në ambasadën e Ek

Gërdeci dhe trafiku i armëve, gjykata e Floridas rrëzon djalin e Berishës
  • 2019-03-17

Gërdeci dhe trafiku i armëve, gjykata e Floridas rrëzon djalin e Berishës

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Berisha, ka dështuar për të marrë një shfajësim para një gjykate amerikane në lidhje me biznesin e trafikimit të armëve dhe municionit kinez për llogari të një kompanie amerikane nga Gërdeci në drejtim të Afganistanit. Një gjykatë në Fl

Skandali, Shqipëria publikon të dhënat e agjentëve të SHISH-it
  • 2018-12-09

Skandali, Shqipëria publikon të dhënat e agjentëve të SHISH-it

Foto nga porta hyrëse e Shërbimit Informativ Shtetëror të Shqipërisë, i njohur me akronimin SHISH Vendi i NATO-s, Shqipëria, po publikon informacione të ndjeshme në lidhje me operatorët e tij më të lartë të inteligjencës në internet, duke dhënë detaje rreth identitetit të tyre, au

Russiagate, Manafort takoi në fshehtësi Julian Assange
  • 2018-11-27

Russiagate, Manafort takoi në fshehtësi Julian Assange

Paul Manafort, ish-menaxheri i fushatës presidenciale të Donald Trump, ka takuar në fshehtësi Julian Assange në ambasadën e Ekuadorit në Londër. Sipas gazetës britanike The Guardian, bisedat duhet të jenë kryer në vitin 2013, në 2015-ën dhe në pranverën e 2016-ës, pak muaj para zgje

Akuzat e Bashës, Balla: E sfidoj, të shkojë në Prokurori
  • 2018-09-26

Akuzat e Bashës, Balla: E sfidoj, të shkojë në Prokurori

Taulant Balla, kreu i grupit parlamentar të PS, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në Top Show, ku iu përgjigj akuzave të ngritura gjatë ditëve të fundit nga Partia Demokratike për lidhje me bandat kriminale të Elbasanit dhe të Lushnjes. Taulant Balla u shpreh se e sfidon Bashën të shkoj

Assange drejt gijotinës, Ekuadori do e largojë nga ambasada në Londër
  • 2018-07-27

Assange drejt gijotinës, Ekuadori do e largojë nga ambasada në Londër

Themeluesi i WikiLeaks Julian Assange është një hap më pranë dëbimit nga ambasada ekuadoriane në Londër, pasi presidenti i këtij vendi, Lenin Moreno tha se bilbili i internetit duhet “përfundimisht” të largohet nga objekti. “Po, vërtet po, por largimi i tij duhet të b

Fundi i WikiLeaks, Ekuadori do tia dorëzojë Julian Assange Britanisë
  • 2018-07-21

Fundi i WikiLeaks, Ekuadori do tia dorëzojë Julian Assange Britanisë

Ekuadori është gati ti dorëzojë themeluesin e WikiLeaks, Britanisë së Madhe në “javët apo ditët e ardhshme”, tha kryeredaktorja e RT, Margarita Simonyan duke cituar burimet e saj, pasi perspektivat e largimit të tij nga ambasada e këtij vendi janë kthyer në media. “Bur