Rezultate te kerkimit per termin: +Wikileaks

Meta: total 1000 / total_found 2473 / time 0.001 / keyword[0] wikileaks / docs[0] 2473 / hits[0] 6043 /
No Pic available
  • 2017-06-24

CIA kishte informuar Obamën që në 2016 se Putin do të ndihmonte Trump

CIA kishte paralajmëruar presidentin Barack Obama që në gushtin 2016 se sulmet kibernetike ndaj partisë demokrate ishin urdhëruar nga Vladimir Putin me qëllim për të dëmtuar Hillary Clinton dhe ndihmuar Donald Trump, sipas Washington Post. Dyshimet rëndojnë tashmë kundër Rusisë që në

WP: CIA e dinte që Putin drejtonte fushatën e hakerimit
  • 2017-06-24

WP: CIA e dinte që Putin drejtonte fushatën e hakerimit

Sipas gazetës Washington Post, CIA ka mësuar më herët që Vladimir Putin ishte përfshirë direkt në fushatën e hakerimit për të penguar zgjedhjet amerikane. Gazeta, e cila në vitin 1972 zbuloi skandalin Watergate, thotë se i referohet burimeve anonime të shërbimeve të inteligjencës am

No Pic available
  • 2017-05-19

Assange: Nuk fal, as nuk harroj

Themeluesi i ueb-faqes WikiLeaks, Julian Assange, tha se nuk do ti falë dhe as harrojë përpjekjet për arrestimin e tij nën dyshimet për përdhunim, të cilat e kanë detyruar të kërkojë strehim në Ambasadën e Ekuadorit në Londër. Të premten, prokurorët e Suedisë thanë se kanë pushu

No Pic available
  • 2017-05-19

Suedia pushon hetimet ndaj themeluesit të Wikileaks Julian Assange

Një hetim 7 vjeçar ndaj themeluesit të Wikileaks Julian Assange nga autoritetet hetimore në Suedi është mbyllur. Pas kësaj, një kërkesë është dërguar në Gjykatën e Qarkut të Stokholmit për të revokuar mandatin e arrestit ndaj Assange. Z. Assange, 45 vjeç, ka jetuar në ambasadën

Assange i lirë, Suedia mbyll hetimet për përdhunim
  • 2017-05-19

Assange i lirë, Suedia mbyll hetimet për përdhunim

Prokurori i përgjithshëm i Suedisë ka vendosur të mbyllë hetimet për akuzën e përdhunimit ndaj Julian Assange. Marianne Ny paraqiti një kërkesë në Gjykatën e Stokholmit për të revokuar mandatin e tij të arrestit, duke i dhënë fund mesa duket arratisë shtatëvjeçare të Assange. 4

Lirohet ish-ushtari Manning, i dha dokumente sekrete Wikileaks
  • 2017-05-17

Lirohet ish-ushtari Manning, i dha dokumente sekrete Wikileaks

Pas 7 vjetësh burg, është kthyer i lirë ish-ushtari Bradley Manning, i dënuar për shkak se i ka shitur me qindra kabllograme diplomatike dhe dokumente ushtarake Wikileaks të thmeluar nga Julian Assange. Menjëherë pas dënimit, Bradley Manning, ka kërkuar ti nënshtrohet një trajtimi hormo

No Pic available
  • 2017-05-04

Clinton: Nëse zgjedhjet do ishin bërë më 17 tetor, do isha Presidente

Hillary Clinton është shfaqur sërish para publikut me disa kritika të forta në adresë të presidencës Trump që kaloi 100 ditët e para. Në një takim në New York, Clinton foli edhe për fushatën elektorale të vjeshtës së vitit 2016 të cilën ajo e humbi. Ish-kandidatja demokrate prano