Rezultate te kerkimit per termin: +William +Bratton

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.000 / keyword[0] william / docs[0] 3038 / hits[0] 4300 / keyword[1] bratton / docs[1] 24 / hits[1] 39 /
Operacion i gjërë anti-krim në Nju Jork
  • 2016-04-28

Operacion i gjërë anti-krim në Nju Jork

Autoritetet amerikane kanë kapur 120 vetë në Nju Jork nën dyshimet për përfshirje në banda kriminale. Operacioni është cilësuar si goditja më e madhe kundër aktivitetit kriminal në historinë e qytetit. Arrestimet u bënë gjatë të mërkurës në një seri bastisjesh. Në njoftimin e

New York, gjithçka gati për Paradën e Ditës së Falenderimeve
  • 2015-11-27

New York, gjithçka gati për Paradën e Ditës së Falenderimeve

Organizatorët e Paradës Masive për Ditën e Falenderimeve në Nju Jork kanë lëshuar në qiell balonat gjigande, duke mbledhur turma të mëdha spektatorësh, sigurisht nën masa të rrepta sigurie. Këtë vit në paradë do të shfaqen 4 balona të reja me ngjyra të ndryshme: Njëra do të jet

Video kërcënuese ndaj Nju Jorkut
  • 2015-11-19

Video kërcënuese ndaj Nju Jorkut

Zyrtarët në Nju Jork thonë se nuk ka kërcënime të besueshme ndaj qytetit ndërsa një video e publikuar ditët e fundit sugjeron se Nju Jorku është vënë në shënjestër. Komisioneri i policisë së Nju Jorkut thotë se videoja në fjalë kishte pamje nga kërcënime të mëparshme me vid

De Blasio: Nuk do të frikësohemi
  • 2015-11-19

De Blasio: Nuk do të frikësohemi

Kryetari i bashkisë në Nju Jork, Bill de Blasio, thotë se qyteti i tij nuk do të frikësohet apo jetojë me frikë pas publikimit të videos nga militantët e ISIS të mërkurën duke kërcënuar qytetin më të madh amerikan. "E dimë që terroristët kanë qëllim të frikësojnë dhe pengoj

Policia arreston tenistin, e ngatërron me një të dyshuar (VIDEO)
  • 2015-09-12

Policia arreston tenistin, e ngatërron me një të dyshuar (VIDEO)

Tenisti i njohur James Blake, është arrestuar nga policia e Nju Jorkut, pasi e ngatërruan me një të dyshuar. Në video shihet Blake, i cili ishte duke shkuar në “US Open”, kur u ndalua në trotuar. James Frascatore, është oficeri që nd

Tre persona në Bruklin akuzohen për terrorizëm
  • 2015-02-26

Tre persona në Bruklin akuzohen për terrorizëm

Shtetet e Bashkuara kanë ngritur akuza ndaj tre personave për mbështetje të militantëve të Shtetit Islamik në Siri dhe luftë kundër Shteteve të Bashkuara. Akuzat ndaj dy uzbekasve dhe një kazaku u regjistruan dje pranë një gjykate federale në Nju Jork. Dy persona nga Uzbekistani u par

Ceremoni përkujtimore për policin Wenjian Liu
  • 2015-01-03

Ceremoni përkujtimore për policin Wenjian Liu

Komisioneri i policisë së Nju Jorkut nuk do që oficerët e policisë të bëjnë gjeste të natyrës politike në ceremoninë përkujtimore për nder të Wenjian Liu, njëri nga dy policët e vrarë në një sulm të papritur dhe funeralin e tij. Në një mesazh dërguar forcës së policisë s