Rezultate te kerkimit per termin: +Wilson

Meta: total 977 / total_found 977 / time 0.000 / keyword[0] wilson / docs[0] 977 / hits[0] 1733 /
Skandal në Angli, një 37-vjeçare pajisi 500 kriminelë shqiptar me nënshtetësi
  • 2019-03-19

Skandal në Angli, një 37-vjeçare pajisi 500 kriminelë shqiptar me nënshtetësi

Një 37-vjeçare shqiptare është arrestuar nën dyshimin se ka ndihmuar grupe kriminele shqiptare që të pajisen me 500 pasaporta britanike. Arrestimi i saj është bërë nga Agjencia Kombëtare e Krimit në kuadër të një operacioni që synonte identifikimin e një rrjeti kriminal që lehtës

Faik Konica: Si i erdhi fundi Shqipërisë së Zogut
  • 2019-02-11

Faik Konica: Si i erdhi fundi Shqipërisë së Zogut

Është interesante sesi Faik Konica përshkruan fundin e pushtetit të Ahmet Zogut. Në dorëshkrimet e tij të gjetura në arkivin e Vatrës, mënyra sesi ai e gjykon këtë periudhë është ndër më gjykimet realiste. Shqiponline po boton këndvështrimin e Konicës për këtë periudhë të hi

Babai i James Rodriguez i hap derën gjigandëve të Serie A
  • 2019-02-06

Babai i James Rodriguez i hap derën gjigandëve të Serie A

E ardhmja e sulmuesit kolumbian James Rodriguez duket më e paqartë se kurrë deri më tani në karrierë. Babai i tij pretendon se mesfushori i Bayern Munichut do të merrte një vendim të drejt nëse do të zgjidhte ti bashkohet Juventusit në Serie A. Bavarezët nuk pritet të shpenzojnë 47 mi

Letra e para 100 vjetëve e 9 studentëve shqiptarë për presidentin amerikan Wilson
  • 2018-12-31

Letra e para 100 vjetëve e 9 studentëve shqiptarë për presidentin amerikan Wilson

Jovan BASHO* Shkak për këtë shkrim u bë një emision në televizionin Channel 1 i gazetarit Roland Qafoku me të ftuar Zotin Apollon Baçe, mbrëmjen e datës 24.12.2018 dhe artikulli i botuar të nesërmen në gazetën TEMA. Për hir të së vërtetës, ia ndjej vetes për detyrë të theksoj,

Hotelet / Më i madhi, më i vogli dhe më i çuditshmi në botë (FOTO)
  • 2018-12-11

Hotelet / Më i madhi, më i vogli dhe më i çuditshmi në botë (FOTO)

Të flesh në një Beetle ose në një dhomë prej 83 mijë dollarësh në natë. Zgjedhja është e juaja Ata që duan pushime origjinale dhe mbi të gjitha që i ndajnë ato në rrjetet sociale, janë të vetëdijshëm se origjinaliteti i vendit apo i hotelit është thelbësor për të tërhequr

No Pic available
  • 2018-11-26

Krimet e errëta të Komandantit të Forcave Ajrore Kanadeze

Një Komandat i Forcave Ajrore të Kanadasë,  rezultoi që ishte tranvestit dhe vrasës seria. Tashmë ai ndodhet në burg për shkak të një krijimit të një jetë të dyfishtë dhe rrezikshme që kishte bërë. Arrestimi i tij është bërë në vitin 2010,  por zbardhja e detajeve të krimit

No Pic available
  • 2018-11-20

Ora 20:00 Shqipëri-Uells, publikohen formacionet zyrtare

Duhet të jetë e vështirë të zbresësh sërish në fushë vetë pak ditë pas disfatës së rëndë të Loro Boriçit me Skocinë. Për më tepër, kur bëhet fjalë vetëm për një miqësore dhe llogaritë e Nations League janë mbyllur në mënyrë dramatike. Ndaj Uellsit ka nevojë për nj