Rezultate te kerkimit per termin: +Wisconsin

Meta: total 209 / total_found 209 / time 0.000 / keyword[0] wisconsin / docs[0] 209 / hits[0] 277 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Bën 2253 km me biçikletë për të dëgjuar zemrën e vajzës në trupin e dikujt tjetër

Çiklisti Bill Conner udhëtoi 1400 milje (2253 km) për të dëgjuar zemrën e vajzës së tij të vdekur në trupin e dikujt tjetër. Histori sa emocionuese aq dhe prekëse. Bill udhëtoi me biçikletë nga Wisconsin, në Baton Rouge, Lousiana në ditën e baballarëve. Conner u flimua teksa me st

No Pic available
  • 2017-05-26

Hajduti po i grabiste makinën, vajza hidhet në aksion

Kur një grabitësi hyri me shpejtësi në makinën e saj, Melissa Smith nuk priti e habitur dhe e tmerruar siç mund të ndodh në të tilla raste. BBC shkruan se ajo po mbushte mjetin e saj në një stacion benzine në Milwaukee, Wisconsin të SHBA-ve. Ndërsa kishte lënë për një moment makin

Lajm i keq për aplikuesit e Lotarisë Amerikane, Trump firmos urdhrin që të gjithë i druheshin
  • 2017-04-20

Lajm i keq për aplikuesit e Lotarisë Amerikane, Trump firmos urdhrin që të gjithë i druheshin

Programi i vizave do të ndalet. Ky është urdhri i fundit që është njoftuar nga Presidenti Trump, i cili ka tronditur jo pak opinion publik e sidomos të gjithë aplikuesit e vizave amerikane: Abuzimi i përhapur në sistemin tonë të emigracionit i ka lejuar kompanitë të zëvendësojnë pun

11 shenja që dëshmojnë se jeni më inteligjentë se 80 për qind e njerëzve
  • 2017-04-09

11 shenja që dëshmojnë se jeni më inteligjentë se 80 për qind e njerëzve

Gjithkush beson se është më inteligjent sesa të tjerët. Por shkencëtarët pohojnë se vetëm 20 për qind e njerëzve në mbarë botën reflektojnë nivel inteligjence mbi mesataren. Ata e matin atë me anë të kuotave të inteligjencës. Kuota mesatare për shumicën e njerëzve gjendet në

No Pic available
  • 2017-02-09

PROFILET/ Kush janë dy prokurorët amerikanë që do monitorojnë Vetting-un

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka dhwnw profilet e dy ekspertëve amerikanë, që do të jenë pjesë e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit. Shtetet e Bashkuara janë angazhuar për të sjellë ekspertë amerikanë përgjatë gjithë procesit të monitorimit. Z. Peter Ainswor

No Pic available
  • 2017-02-09

Njihuni me dy ekspertët amerikanë të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit nis sot punën me mbërritjen e vëzhguesve afatshkurtër.  Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës  njoftoi mbërritjen e dy ekspertë amerikanë të cilët do të jenë pjesë e këtij misioni “Shtetet e Bashkuara janë angazhuar për

PROFILI/ Kush janë dy prokurorët amerikanë që do monitorojnë Vetting-un
  • 2017-02-09

PROFILI/ Kush janë dy prokurorët amerikanë që do monitorojnë Vetting-un

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka dhwnw profilet e dy ekspertëve amerikanë, që do të jenë pjesë e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit. Shtetet e Bashkuara janë angazhuar për të sjellë ekspertë amerikanë përgjatë gjithë procesit të monitorimit. Z. Peter Ain