Rezultate te kerkimit per termin: +Withers

Total: 2114
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.499Z

Paradoksi Withers

ARTAN HOXHA 1. Gjysma e dytë 10-ditore e jetës 20-ditore të paktit opozitar Për Shqipërinë si gjithë Europa filloi e mbaroi me WikiLeaks. Periudha u shënua nga letra e hapur e ish-ambasadorit amerikan John L. Withers II, përçuar publikut, ekskluzivisht nga Top Channel, të mërkurën e kal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.530Z

Berisha takon Withers

Kryeministri Berisha eshte takuar sot me ambasadorin amerikan ne Tirane John Withers per te diskutuar mbi samitin e Strasburgut, ku Shqiperia pritet te behet anetare me te drejta te plota ne NATO. Sipas njoftimit zyrtar te qeverise, kryeministri Berisha i shprehu ambasadorit Withers mire

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

Withers kritikon qeverin

Tiran (start)- Ambasadori i Shteteve t Bashkuara t Ameriks, John Withers nuk ka kursyer akuzat ndaj qeveris dhe parlamentit shqiptar, lidhur me komisionin hetimor t menduar pr hetim t Prokuroris s Prgjithshme. Pjesmarrs n seminarin e trajnimit t prokurorve t rinj, Withers shprehu konsideratn e tij l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.430Z

Withers takon Topallin

Ambasadori amerikan John Withers takon kryeparlamentaren Jozefina Topalli ne kryesine e kuvendit te Shqiperise. Mesohet se ne takim jane te pranishem ambasadori edhe i Komisionit Europian, Helmut Lohan, ai i OSBE-se, Bosch, si dhe ambasadari suedez e spanjoll.Pak dite me pare Withers zhvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.187Z

Dekretet, Withers kritikon mazhorancën

Ambasadori amerikan John Withers, në një intervistë të gjatë dhënë gazetës “Panorama”, kritikoi sërish qëndrimin e PD në lidhje me rrëzimin e kandidaturave për anëtarët e rinj të Gjykatës së Lartë dhe asaj Kushtetuese. Zoti Withers përgënjeshtroi kryemini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.492Z

Withers: Korrupsioni problemi kryesor

Ambasadori Amerikan John Withers ka deklaruar edhe një herë tjetër se korrupsioni mbetet problemi kryesor për Shqipërinë. Njëherësh ai ka kërkuar t'i jepet fund ndërhjyrjeve në gjyqësor, duke marrë si rast çështjen "Gërdeci". "Korrupsioni mbetet një nga proble

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.107Z

John Withers largohet nga Shqipëria

Pas tre viteve si përfaqësuesi më i lartë i shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, ambasadori John Withers përfundon misionin në Tiranë. Ditën e hënë ambasadori do të largohet zyrtarisht nga vendi ynë për t'i hapur rrugë ardhjes së përfaqësuesit të radhës së Shteteve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama