Rezultate te kerkimit per termin: +Wolfarth +Ti

Total: 34
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.288Z

Ligji i mbetjeve Wolfarth Ti sherbeje komunitetit

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri Eugen Wolfarth deklaroi se ligji i debatuar për manaxhimin e mbetjeve duhet te kete si synim jo vetem zhvillimin ekonomik te vendit por dhe ate mjedisor. Deklaratat Wolfarth i bëri nga qyteti i Shkodrës, ku theksoi gjithashtu se e drejta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.714Z

OSBE Wolfarth Zgjedhjet vendore nuk mund te shtyhen

ELBASAN- Ambasadori i OSBE-se ne Tirane Eugen Wolfarth gjate nje vizite ne Elbasan tha se zgjedhjet e 8 Majit nuk mund te shtyhen dhe mospjesmarrja e opozites ne komisione do te thote mungese trasparence dhe pengese per zhvillimet demokratike ne vend. Sipas tij nese komisionet pajisen plotesisht do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.129Z

Trojka Beni zgjedhje te lira

E enjte 08 Nentor 2012 1811 Ambasadori i OSBE Wolfarth Ambasadoret kryesore ne Shqiperi i bejne thirrje KQZ autoriteteve shteterore dhe partive politike te zbatojne kodin zgjedhor dhe ti japin Shqiperise ne 100-vjetorin e pavaresise zgjedhje te lira e te ndershme. Gjate takimit te Grupit Nderk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.802Z

Listat, OSBE: Afati ka përfunduar me 9 mars

TIRANË- OSBE ka reaguar në lidhje me ndryshimet e listave zgjedhore të raportuara nga disa zona të vendit, Në një deklaratë publike të kreut të këtij misioni në Tiranë Eugen Wolfarth u bëhet thirrje institucioneve në nivel lokal dhe qëndror mos bëjnë asnjë ndryshim në listat parp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.761Z

OSBE Te mos shtyhet data e zgjedhjeve

TIRAN - Ambasadori i OSBE-ne ne Tirane Eugen Wolfarth u shpreh dje kunder shtyrjes se dates se zgjedhjeve. Ai deklaroi nga Elbasani se mungesa e opozites ne komisionet e votimit do te thote mungese transparence dhe pengese per zhvillimet demokratike ne vend. Nese komisionet pajisen plotesisht do te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.541Z

BE-OSBE: Intensifikoni dialogun për progres të mëtjeshëm drejt integrimit

Ambasadori i OSBE-së dhe ai i Bashkimit Europian në Tiranë inkurajojnë dialogun mes palëve politike për progres të mëtejshëm drejt integrimit europian. Gjatë Konferencës së Gjashtë të Komisioneve Parlamentare të Integrimit Europian, ambasadori i BE-së, Etore Sekui, u shpreh se dialo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.148Z

Wollfarth: Heqja e iminiteteit me ligj por pa prekur kushtetutën

Heqja e iminiteteit duhet bërë me ligj por pa prekur kushtetutën. Kreu i misionit të OSBE-së në Tiranë Eugen Wolfarth ka përshëndetur qëndirmin e fundit të mazhorancës dhe opzoitës për këtë çështje ndë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama