Rezultate te kerkimit per termin: +Woodstock

Total: 35
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.353Z

Çifti historik i "Woodstock"

Nick e Bobbi Ercoline u fotografuan gjatë festivalit të vitit 1969 dhe fotoja e tyre, të përqafuar nën një mbulesë, u zgjodh mes shumë të tjerave si kopertina e albumit. Sot, pas kaq vitesh të martuar, janë rikthyer në të njëjtin vend për të ringjallur atë fotografi Tri ditë pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.998Z

CD per 40 vjetorin e Woodstock

Koncerti i famshem i muzikes rock ne Woodstock qe kete vit mbush plot 40 vjet qe nga sezoni i pare, do permblidhet ne nje CD me kenget dhe grupet me ne ze qe kane shkelur ne skenen e famshme. Grupe te tille si; The Who, Grateful Dead, Creedence Clearwater Revival e Jefferson Airplane do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.647Z

Woodstock 69, mrekullia e tetë e bots

44 vjet m par, Woodstock ’69, mesazhi i nj festivali Nga Albana M.Lifschin Pr Baby boomers kujtimi i festivalit t muzikës n Woodstock, (Udstak)NY, gusht 1969 nuk ka për tu zbehur. Gazeta Nju Jork Tajms e ka cilsuar at si një nga t paktat ngjarje prcaktuese të fundviteve60, me nj fund qart

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.193Z

Infermieria kanadeze që vrau tetë persona

Një 49-vjeçare nga Kanadaja, infermiere në një shtëpi pleqsh akuzohet për tetë vrasje me paramendim, që shtrihen në një periudhë disa vjeçare. Elizabeth Tracey Mae Wettlaufer u arrestua të hënën dhe u paraqit të martën në gjykatën e Woodstock në Ontario. Tetë viktimat ishin bano

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.951Z

Vdiq këngëtari folklorik amerikan Richie Havens

Vdiq këngëtari folklorik amerikan Richie Havens, i cili ishte interpretuesi i parë në festivalin e muzikës Woodstock më 1969.   Familja e tij thotë se Havens vdiq të hënën nga një goditje në zemër në New Jersey. Ai ishte 72

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.157Z

Joe Cocker mbush 70 vjeccedil nga ish hidraulik ne yll muzikor

Joe Cocker,  ish hidraulik në Shefilld me pasionin për bluzin dhe soullin  dhe tashmë një yll i muzikës botërore mbushi 70 vjeç duke lënë pas krahëve rreth 50 vjet karrierë. Edhe ai si shumë nga kolegët e gjenerat&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.913Z

Shpërthen meteori mbi Alabama

Një meteor i përmasave të një topi bejsbolli ka shpërthyer mbi pjesën juglindore të Shteteve të Bashkuara mbrëmjen e së hënës, duke e krijuar një rrip të dritës, një zhurmë të madhe dhe jashtëzakonisht shumë postime në rrjetin social Twitter, raporton Reuters. Meteori është sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama