Rezultate te kerkimit per termin: +Xhabir +Morina

Meta: total 17 / total_found 17 / time 0.000 / keyword[0] xhabir / docs[0] 305 / hits[0] 484 / keyword[1] morina / docs[1] 2595 / hits[1] 4701 /
Jep dorëheqje zv/ministri Xhabir Morina
  • 2014-03-29

Jep dorëheqje zv/ministri Xhabir Morina

Xhabir Morina, ka dhënë dje dorëheqje nga posti i zëvendësministrit të Bujqësisë. Zyrtarë të Ministrisë së Bujqësisë e kanë konfirmuar për Indeksonline duke thënë se, Morina është larguar nga det

No Pic available
  • 2014-03-29

Jep dorëheqje zv.ministri i Bujqësisë, i bashkohet Vetëvendosjes

KOSOVE-Vetëm pak orë pasi ish-deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Lumnije Morina, ka kaluar në Lëvizjen Vetëvendosje, duke u bërë pjesë e Grupit Parlamentar të kësaj partie, bashkëshorti i saj, Xhabir Morina, ka dhën&

Kush po i bashkohet VV-së?
  • 2014-02-27

Kush po i bashkohet VV-së?

Xhabir Morina, zëvendësministër i Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, dhe Lumnije Morina, deputete e Partisë Demokratike të Kosovës, nuk do të rreshtohen në NISMEN e Fatmir Limajt e Jakup Krasniqit siç &eum

No Pic available
  • 2014-02-26

Fatmir Limaj e Jakup Krasniqi themelojnë një parti të re

KOSOVË- Të premten themelohet partia e Fatmir Limajt e Jakup Krasniqit. Partia e Fatmir Limajt do të ketë së paku katër deputetë të Kuvendit të Kosovës dhe disa zyrtarë që më herët kanë qenë pjesë e Partisë Dem

PDK publikon votat për Këshillin e Përgjithshëm
  • 2013-01-30

PDK publikon votat për Këshillin e Përgjithshëm

(E plotësuar) Komisioni Zgjedhor, i zgjedhur në Kongresin e VI të Partisë Demokratike të Kosovës, ka përfunduar numërimin e votave të kandidatëve për Këshillin Drejtues.  Numri i fletëvotimeve ka qenë 686, prej tyr

Vit me shumë procese gjyqësore ndaj zyrtarëve
  • 2012-12-31

Vit me shumë procese gjyqësore ndaj zyrtarëve

Zv/kryeministri Bujar Bukoshi, sekretari i Ministrisë së Shëndetësisë, Ilir Tolaj, deputeti Fatmir Limaj, ish ministry Astrit Haraqija, Kryeprokurori i task- forcës kundër korrupsion Nazmi Mustafi, artistët Nehat Fejza e Armond Morina janë përballur

Kryesia e PDK-së në Ferizaj zgjedhet me akuza
  • 2012-12-24

Kryesia e PDK-së në Ferizaj zgjedhet me akuza

Këshilli drejtues i Degës së PDK-së ka zgjedhur, të hënën, Kryesinë e Degës prej 19 anëtarëve, në mes të akuzave të ndërsjella për shantazhime dhe kërcnime. Këto akuza shpërthyen gjatë kohës s&eu