Rezultate te kerkimit per termin: +Xhafaj

Total: 5589
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.069Z

'> Xhafaj: Negociatat vazhdojnë

Muaji gusht nuk i ka ndërprerë negociatat mes krerëve të grupeve parlamentare PS-PD, për gjetjen e një zgjidhje të krizës së tejzgjatur politike në vend. Ky fakt konfirmohet nga sekretari për çështjet ligjore në selinë rozë Fatmir Xhafaj, i cili pas 2 raundeve negociatash mes Rucit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.663Z

Xhafaj: Ska kthim prapa për vetingun

Kryetari i komisionit të ligjeve, Fatmir Xhafaj u shpreh se vonesat në miratimin e ligjit të vetingut do të shkaktojnë pasoja fatale për drejtësinë. Nëse procesi i vetingut nuk kryhet në kohë do të krijonte pasoja direkte në ngritjen e institucioneve të reja të drejtësisë, KLGJ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.195Z

Xhafaj: Hetimi nderkombetar, propozim interesant

Ideja e hedhur nga britaniku Denis Macshane per nje hetim nderkombetar per zgjedhjet e 28 qershorit vleresohet si propozim interesant nga Partia Socialiste. Sekretari per eshtjet ligjore, Fatmir Xhafaj, thote ne nje interviste per “Shqip” se kjo mund te jete nje menyre per nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.158Z

Xhafaj: Llalla shkeli Kushtetutën

Kur mendohej se debati për reformën në drejtësi u sfumua pas javës së rrëmujshme me akuza të forta mes ambasadorit amerikan dhe Prokurorit të Përgjithshëm, kryetari i Komisionit të Ligjeve, Fatmir Xhafaj, rihapi të njëjtin debat. Pozicionimi i tij është krejt i qartë në mbështetje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.256Z

Xhafaj përplaset me Dash Pezën

Tiranë - Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Fatmir Xhafaj dhe deputeti i Partisë Socialiste, Dashamir Peza, janë përplasur dje gjatë mbledhjes së Komisionit. Shkak për këtë konflikt jo të zakonshëm është bërë largimi i deputetëve të maxhorancës në kafe, gjatë kohës që pjesa tj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.665Z

'> Xhafaj: Ligj për parlamentin

Kur konflikti mes mazhorancës dhe presidentit është në kulmin e tij, pas akuzave të demokratëve për shkelje te Kushtetutës, partia Socialiste, sfidon shumicën, duke i kërkuar të bëjnë një ligj për funksionimin e parlamentit. Fatmir Xhafaj, sekretari për çështjet ligjore në PS, du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.894Z

Fatmir Xhafaj, i përzgjedhuri i ndërkombëtarëve

Detyra si kryetar i Komisionit të Reformës në Drejtësi ka lejuar Fatmir Xhafajn, ministrin e ri të Brendshëm që të formojë një raport të privilegjuar me ndërkombëtarët. Ambasadori Lu, në asnjë moment nuk e ka fshehur preferencën e tij për Xhafajn, duke shkelur çdo protokoll e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama