Rezultate te kerkimit per termin: +Xhafajt

Meta: total 446 / total_found 446 / time 0.000 / keyword[0] xhafajt / docs[0] 446 / hits[0] 547 /
Rama thumbon LSI: Ne jemi krenarë për reformat e koalicionit, po ata çkanë
  • 2017-06-22

Rama thumbon LSI: Ne jemi krenarë për reformat e koalicionit, po ata çkanë

Partia Socialiste mbylli fushatën në Tiranë me një miting madhështor të zhvilluar në sheshin Nënë Tereza. Nën sfondin e mijëra flamujve kuqezi dhe himnit kombëtar,  kryeministri Edi Rama të cilin pas fushatës intensive e kishte tradhtuar zëri, u kërkoi të gjithë të pranishmëve t

No Pic available
  • 2017-05-23

Seanca e jashtëzakonshme, votohen ndryshimet në qeveri: Ja si u ndanë votat

Parlamenti i Shqipërisë, i mbledhur pasditen e kësaj të hëne në kuadër të marrëveshjes Rama-Basha, ka votuar ndryshimet në qeveri. Në seancën plenare, ku pavarësisht paktit nuk kanë munguar replikat, është votuar fillimisht shkarkimi i Niko Peleshit, Fatmir Xhafajt, Ogerta Manastirli

No Pic available
  • 2017-05-20

Katër emrat teknikë që qarkullojnë për qeverinë e re: Ja kush do të jetë ministër i Brendshëm

Pas arritjet së marrëveshje, Lulzim Basha pritet ti dërgojë kryeministrit Rama propozimet e saj për qeverinë teknike, konkretisht emrin e zv/kryeministrit, 6 ministrave teknikë dhe krerët e drejtorive për të cilët janë pjesë e marrëveshjes politike të firmosur nga të dyja palët. Dit

No Pic available
  • 2017-05-11

Të shtunën protesta, Xhafaj takon ambasadorët Lu, Vlahutin, Borchardt

Ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj ka takuar tre ambasadorët Donad Lu, Romana Vlahutin dhe Bernd Borchardt. Takimi është zhvilluar në zyrën e ministrit të Brendshëm. Në fokus të diskutimit mes Xhafajt dhe tre ambasadorëve mendohet se është situata politike, por edhe pro

No Pic available
  • 2017-04-26

Çipa flet pas shkarkimit: Herë do promovohemi, herë do ulemi në detyrë

Afro dy muaj nga emërimi i Fatmir Xhafajt në krye të Ministrisë së Brendshme, furtunë shkarkimesh po ndodhin në rradhët e Policisë së Shtetit. Me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako është shkarkuar nga detyra Drejtori i Policisë për Sektorin e

No Pic available
  • 2017-04-26

Berisha: Nëse Rama do të përdorë armët ndaj opozitës të bëhet gati

Pas dështimit të negociatës së fundit të europarlamentarëve për krizën politike dhe kur PD e aleatet mbeten në pozicionin e pandryshuar për qeveri teknike dhe mos pjesëmarrje në zgjedhje është përshkallezuar edhe më shumë tensionini i situatës me qëndrimin e kreut të PD për mosb

No Pic available
  • 2017-04-25

Basha-Xhafajt: Trego procesverbalet e shkatërrimit të drogës

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka sulmuar ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj duke i kërkuar atij që të publikojë të gjithë procesverbalet e shkatërrimit të drogës. Basha: Fasada vazhdon punën, Xhafa një njeri i stërvitur mirë me taktikat e sigurimit të shtetit, njësoj sikur torturonte