Rezultate te kerkimit per termin: +Xhaka

Total: 2247
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.679Z

Xhaka kurseu kuqezinjtë ? (video)

Granit Xhaka vazhdon të jetë nën presion edhe pas ndeshjes Zvicër – Shqipëri. Tani mesfushori prishtinas po akuzohet nga mediat zvicerane se e kurseu Shqipërinë duke mos realizuar gol, kur doli ballë për ballë me portierin Samir Ujkani. Granit Xhaka po vazhdon të përballet me presio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.929Z

Xhaka ia thotë shqipes

Me shkuarjen e Granit Xhakës në Borussia Monchengladbach, aty është dëgjuar edhe himni kombëtar shqiptar, të cilin e ka kënduar vetë mesfushori kosovar. Kjo ka bërë që zviceranëve t’u mbetet hatri në 19-vjeçarin që e ka zgjedhur himnin e Shqipërisë para atij të Zvicrës. Por,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.312Z

Granit Xhaka kalon te Arsenali

Kosovari Arsenali bën goditjen e parë në merkato. Sezoni i mbyllur poshtë pritshmërive e detyron trajnerin Arsen Venger të bëjë modifikime të mëdha në grupin e tij dhe puna nis nga mesfusha. Është Granit Xhaka emri i parë që i bashkohet skuadrës londineze. Ish-lojtari i Borusia Mynsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.313Z

Granit Xhaka firmos me Arsenalin

  Granit Xhaka është zyrtarisht një lojtar i Arsenal. Xhaka ka qenë sot i pranishëm në Londër ku ka firmosur kontratën e re. Wenger arrin më në fund të transferojë në skuadër mesfushorin e shumë dëshiruar. Xhaka, i shoqëruar në Londër nga familjarët e tij, ka kaluar me sukse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.429Z

Taulant Xhaka zyrtarisht kuqezi

Taulant Xhaka, i cili është pajisur muaj më parë me pasaportë shqiptare tashmë mund të konsiderohet zyrtarisht pjesë e kuqezinjve. Kombëtarja shqiptare fiton një tjetër element cilësor për fushatën eliminatore të Euro 2016. Në zyrat e Federatës Shqiptare të Futbollit ka mbërritur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.122Z

Taulant Xhaka, një muaj pushim  

Mesfushori alarmon stafin kuqezi, pak javë para Europianit Lajme aspak të mira për kombëtaren shqiptare kanë ardhur dje nga Zvicra. Klubi i Bazelit ka bërë të ditur se mesfushori Taulant Xhaka, pas dëmtimit në kofshë të pësuar në fundjavë në kampionat, ka mbyllur para kohe sezonin dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.609Z

Pendohet Xhaka

Granit Xhaka është bërë pishman për deklaratat e dhëna së fundmi. Futbollisti kosovar e kishte shprehur pakënaqësinë te Borussia Monchengladbach dhe nuk e kishte përjashtuar mundësinë e largimit në janar, në drejtim të Lazios. Mirëpo, 20-vjeçari e pranon se ka gabuar dhe premton se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama