Rezultate te kerkimit per termin: +Xhamit

Total: 901
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.935Z

Berisha hap driten jeshile per prodhuesit kineze te xhamit

Fibrat kineze te xhamit se shpejti do te prodhohen dhe ne Shqiperi, pas percaktimit te te gjitha detajeve ligjore. Kryeministri Sali Berisha priti dje ne nje takim, Yuqiang Zhang, president i grupit kinez "Jushi", me i madhi ne bote per prodhimin e fibrave te xhamit, beri te ditur zyra e shtypit pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:43.881Z

Dardani rrezitet në Stamboll, viziton edhe xhamitë (Foto)

Ylli kosovar i basketbollit, Dardan Berisha pas një sezoni të ngarkuar me kampionin e Ballkanit, Sigal Prishtina, tani ka filluar që të relaksohet. Berisha për pushimet e tij, ka zgjedhur Turqinë, ku përveq plazheve të bukura, ai njëkohësisht ka shfr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.706Z

Grabiten kursimet, thyhet arka e xhamit

15/06/2009  Në maternitetin “Kiço Glozheni” TIRANE- Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur dje në ambientet e maternitetit “Kiço Glozheni” në Tiranë, ku mësohet se rreth orëve të para të mëngjesit është vjedhur një arkë kursimesh që ishte vendosur në njërin nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.270Z

Maqedonasve u pengojnë ezanet nga xhamitë e Shkupit

Qytetarët maqedonas shprehin reagime për ezanet e xhamive të Shkupit, që sipas tyre tashmë janë me zë më të lartë. Kështu mbrëmë ka raportuar televizioni Alfa, duke theksuar se xhamitë afër qendrës së qytetit, para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.191Z

Bashkësia Islame: Xhamitë janë vend i lutjeve

Bashkësia Islame reagoi ndaj njoftimeve se dje u gjet një mjet shpërthyes në afërsi të xhamisë së Drenasit. “Gjetja e eksplozivit në ambientet e xhamisë së Drenasit, ditën e premte në kohën e namazit të xhumasë, ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.154Z

BIK-u partive: Leni xhamitë e shamitë, s’janë punë e juaja

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka reaguar ndaj partive politike në vend, duke u kërkuar që të mos e politizojnë qështjen e shamisë. “Zgjidhja për këtë çështje, dhe çështjet të tjera duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.809Z

Parajse brenda xhamit nje liber kushtuar kopeshtit personal

Autorja e nje libri shkencor Ruth Kassinger pershkruan historine e konservimit te bimeve ne librin e saj Paradise under Glass Parajse nen xham. Ajo e mori idene per librin nga kopshti botanik ne miniature qe krijoi ne shtepine e saj Nje vizite e rastesishme ne Kopeshtin Botanik Kombetar prane Kapito

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama