Rezultate te kerkimit per termin: +Xhanluka +Zambrota

Total: 26
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.734Z

Zyrtare: Zambrota vishet kuqezi

Milani ka bërë të ditur në orët e vona të së shtunës se ka blerë nga Barcelona mbrojtësin e Kombëtares italiane, Xhanluka Zambrota. Futbollisti ka kaluar dy sezone me probleme në radhët e katalanasve, pa arritur të shfaqet në formën e tij më të mirë. Si rrjedhojë, ai ka pranuar o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.960Z

Zambrota: Juve, më ke zhgënjyer

Ish-mbrojtësi i Juventusit, Xhanluka Zambrota, ka akuzuar ashpër si drejtuesit e vjetër të skuadrës, ashtu edhe ata ekzistues. "Calciopoli? Më kanë quajtur tradhtar, por i tradhtuari jam unë, ose më mirë të gjithë ne që dhamë maksimumin në stërvitje dhe në ndeshje, ndërsa tani kemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.779Z

Interit i kthehet Eto, Juves, Zambrota

Ekipeve te Interit dhe Juventusit iu jane rikthyer lojtaret e demtuar dhe do te jene gati ne perballjen e kupes mes tyre, por me e rendesishme per ndeshjet e radhes se Seria A. Murinjo dhe Ferrara do te kene edhe nga nje lojtar tjeter ne formacion, para ndeshjes se Kupes se Italise. Keshtu, ne kampi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.389Z

Barcelona konfirmon transferimin e Zambrotës

Transferimi i mbrojtësit të ekipit të Italisë e Barcelonës, Xhanluka Zambrota, drejt Milanit u zyrtarizua nga klubi katalanas. Barcelona do të përfitojë 9 milionë euro nga transferimi i futbollistit. Milani e kishte lajmëruar blerjen e 31-vjecarit, më 1 qershor. Zambrota bën pjesë në s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.808Z

“90 milione euro per Kaka? Çmenduri”

"Oferta prej 90 milionë euro e bërë nga Reali i Madridit për Kaka? Mendoj së është një gjë e cmendur". Kjo është deklarata e Xhanluka Zambrota. "Futbolli nuk është më i njëjti me të gjithë këto milionë euro", - shton mbrojtësi i Barcelonës. Zambrota jep dhe një mendim për infl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.289Z

Barcelona e mërzitur me Zambrotën

Aromë divorci Barcelona–Zambrota. Lajmin e bën publik revista prestigjioze gjermane "Kicker". Barcelona është në kërkim të sigurimit të shërbimeve të Filip Lahmit, lojtarit të Bajenit të Munhiut, ndërkohë për Xhanluka Zambrotën interesohen Interi dhe Milani. Midis Zambrotës d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.233Z

Italia Prandeli rikthen Zambroten

E papritura me e madhe eshte rikthimi i mbrojtesit Xhanluka Zambrota i cili konsiderohej perfundimisht i lene jashte perfaqesueses per shkak te moshes se madhe. Trajneri Cezare Prandeli e ka justifikuar ftesen per mbrojtesin e Milanit me faktin se nuk ka alternativa me te pershtatshme ne kete pozici

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama