Rezultate te kerkimit per termin: +Xhekson

Meta: total 342 / total_found 342 / time 0.000 / keyword[0] xhekson / docs[0] 342 / hits[0] 707 /
Historia e rrallë/ Një president i ve në Shtëpinë e Bardhë
  • 2017-01-08

Historia e rrallë/ Një president i ve në Shtëpinë e Bardhë

Albana Lifschin Gjenerali Endrju Xhekson (Andrew Jackson) triumfoi në zgjedhjet presidenciale të 1828 përmes një fushate elektorale shumë të ashpër. Shumë baltë u hodh mbi kandidatin që kishte fituar zemrat e popullit amerikan. Gjenerali Endrju Xhekson ishte Heroi i betejës historike të

Tragjedia e Chapocoenses, portierit Follmann i pritet këmba
  • 2016-11-30

Tragjedia e Chapocoenses, portierit Follmann i pritet këmba

Nuk janë në gjendje të mirë tre futbollistët që i mbijetuan tragjedisë ajrore të Chapeconeses. Portieri Xhekson Folloman ka humbur këmbën e djathtë siç ka shpjeguar këshilltari i klubit brazilian, Gelson Dalla Kosta në një konferencë shtypi. Mbrojtësi Alan Ruchel, ka pësuar një fr

Rrezohet avioni me 81 persona ne bord futbollistet e Chapocoense
  • 2016-11-29

Rrezohet avioni me 81 persona ne bord futbollistet e Chapocoense

var fbShare url httpvizionplusalrrezohet-avioni-me-81-persona-ne-bord-futbollistet-e-chapocoensesize smallbrbrNje avion me 81 persona ne bord perfshire edhe skuadren braziliane te Capocoenses eshte rrezuar ne afersi te qytetit te Medelinit ne Kolumbi per shkak te nje problemi ne sistemin elektrik P

Çfarë ka ndodhur më 29 gusht?
  • 2016-08-29

Çfarë ka ndodhur më 29 gusht?

1915 Lindi Ingrid Bergman (vdiq po në datën 28 gusht, 1982) Kur e ftoi Hollywoodi, ajo ishte një yll në Suedi. Në SHBA Ingrid Bergman hyri në historinë e kinemasë. Të paharruara mbeten rolet e saj si në filmin “Casablanca. E habitshme është, që ajo edhe në epokën digjitale, kur

Majkell Xhekson manjak seksual
  • 2016-06-22

Majkell Xhekson manjak seksual

brbrShtate vjet pas vdekjes se mbretit te popit Michael Jackson zbulohen fakte tronditese per jeten e tij pjese e nje raporti te policise se Santa Barbaras ne SHBA Ka qene faqja Radar Online qe ka botuar dokumente dhe fotografi pjese e nje koleksioni materialesh pornografike me femije te gjetura ne

No Pic available
  • 2016-05-30

FOTOT/ Del në shitje vila madhështore e mbretit të popit

Kjo vilë madhështore ka qenë streha e ish-mbretit të popit, Majkëll Xhekson. Këngëtari e mbajti me qira atë deri në vdekjen e tij në 2009. Ajo ndodhet në Las Vegas dhe tashmë ka dalë në shitje për 9,5 milionë dollarë. Vila është e pajisur me pishinë, kinema dhe çdo lloj mjeti

Lavezzi kalon ne Kine per 38 mln euro ne 2 vite
  • 2016-02-12

Lavezzi kalon ne Kine per 38 mln euro ne 2 vite

brbrKina pushtoi merkaton e janarit ne futbollin boteror duke shpenzuar shifra te cmendura per shume lojtare te njohur qe mberriten nga Europa I fundit i cili do te luaje ne kampionatin kinez eshte ylli argjentinas Ezekiel Lavezzi i cili do ti bashkohet skuadres Hebei Fortune Ky klub ka bere nje cm