Rezultate te kerkimit per termin: +Xhelal +Koprencka

Total: 55
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.868Z

Fadil Kokomani, Vangjel Lezho dhe Xhelal Koprencka, tre therorë të demokracisë

Nga Skifter KëlliçiMe rastin e 30- vjetorit të pushkatimit të tyre (28 maj 1979-28 maj 2009) Prolog Ishte mëngjesi i 20 majit të vitit të 1994, kur hyra në zyrën e Skënder Buçpapajt, atëherë Drejtor i Përgjithshëm i RTVSH. Dhe jo pa qëllim. I kujtova se më 28 maj mbushesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.290Z

Topi dekoron prokurorin që dënoi “Martirin e Demokracisë”

Ish të përndjekurit dalin kundër dekorimeve të Presidentit të djathtë, Bamir Topi. BLEDAR HOTIDekorimi i kryer nga kreu i shtetit më datë 8 maj të këtij viti, ka sjellë reagimin e ashpër të shtresës së ish të përndjekurve, duke u shprehur si shumë të indinjuar nga vendimi i P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.222Z

Dhimitër Beshiri - Avokati i Nexhmije Hoxhës, një histori kriminale

Hetuesi Dhimitër Beshiri asnjëherë nuk e tregoi vendin se ku ishte pushkatuar Xhelal Koprencka Prej ditësh një e përditshme mbush faqet e saj duke bërë propagandë në favor të personave që drejtpërdrejt kanë ushtruar diktaturën komuniste në Shqipëri. Ishte e kuptueshme që pas vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.346Z

Te persekutuari: Te hapen dosjet

Shoqata Kombetare e te persekutuarve politike " Musine Kokalari ", mbeshtet miratimin sa me shpejt te projektligjit per hapjen e dosjeve te ish bashkepunetoreve te sigurimit te shtetit. Kryetari i kesaj shoqate, Agim Musta tha dje se eshte e patolerueshme qe ne pushtetin gjyqesor te te gjithe nivele

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.956Z

Pasardhësit e firmëtarëve të Pavarësisë apel Ramës: Voto 3 ligjet

Të tjera rreth shkrimit Topalli peticion Edi Ramës  Dhunë intelektualëve, PD kundër PS  Artistët firmosin për vendin e punës Intelektualët-Ramës: Hiqe pritën, lëri deputetët të votojnë 3 ligjet Lista me firmat TIRANE - Pas 100 intelektualëve shqiptarë të cilët i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.804Z

Rikonstruktohen 15 skelete, për 4, eshtrat nuk përputhen

11/02/2010  Identifikim në bazë të të dhënave skeletike dhe metodën e antropologjisë mjekoligjore TIRANE- Instituti i Mjekësisë Ligjore ka filluar punën për rikonstruksionin e skeleteve të 19 personave të pushkatuar gjatë regjimit komunist. Një gjë e tillë bëhet me dije

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.961Z

“Edi Rama të votojë tre ligjet”

15-01-2013 / Gazeta 55 Pasardhës të firmëtarëve të Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë firmosin letrën drejtuar kreut të PS-së Kërkesa publike e personaliteteve shqiptare, që Kryetari i Partisë Sociali

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama