Rezultate te kerkimit per termin: +Xhelal +Mziu

Total: 994
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.123Z

Arrestohet Xhelal Mziu, kryebashkiak i Kamzës

Policia e Tiranës arrestoi kryetarin e Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu. Burime të policisë deklarojnë se Mziu është ndaluar në banesën e tij dhe se akuzohet për shkelje të barazisë në tendera gjatë ushtrimit të detyrës së tij. Mësohet se hetimet ndaj tij kanë nisur që para 2 vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.332Z

Xhelal Mziu i pafajshëm!

Gjykata e Apelit ka vendosur që të pushojë çështjen në ngarkim të kryetarit të Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu. Prokuroria, kërkoi gjatë seancës që të lihej në fuqi vendimi i Gjykatës së Shkallës së Parë. Gjykata e dënoi Mziun me dy vite burg më 10 prill të vitit të shkuar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.935Z

Kamez aksidentohet kryebashkiaku Xhelal Mziu

Foto arkiv Xhelal Mziu gjate fushates PUBLICITET Tirane 19 gusht 2015 NOAal- Makina me te cilen udhetonte kryebashkiaku i Kamzes Xhelal Mziu eshte aksidentuarbr br Aksidenti ka ndodhur prane nje pike karburanti ne afers te Kamzes rreth ores 1500 te dites se sotme Nga te d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.163Z

Arrestohet Xhelal Mziu, shpërdoroi detyrën

Kryebashkiaku i Kamzës skualifikoi një firmë që fitoi tenderin për ndërtimin e një rruge Sokol Çobo Arrestohet kreu i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, i akuzuar për shpërdorim detyre. Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka vendosur ndaj Mziut masën e arrestit me burg,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.440Z

Lirohet Xhelal Mziu

Gjykata e Apelit e la të lire kreun e Bashkisë së Kamzës Xhelal Mziu që u arrestua për shpërdorim detyre. Gjykata e ndryshoi masën e arrestit me burg në detyrim paraqitje dhe argumentuar se nuk ekzistojnë shkaqet dhe rrethanat për ta m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.128Z

Arrestohet Xhelal Mziu, akuzohet për korrupsion (përditësuar)

Kreu i Bashkisë Kamzë, Xhelal Mziu është vënë në pranga rreth orës 18:00 me akuzën e korrupsionit. Forca të shumta policie kanë arrestuar Mziun pasi akuzohet se ka shpërdoruar fondet publike në një tender. Ende nuk është bërë e ditur se për çfarë shkeljeje bëhet fjalë specifi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.465Z

Prokuroria, rekurs për pafajësinë e kryebashkiakut Xhelal Mziu

Prokuroria ka bërë rekurs për vendimin e Gjykatës së Apelit, e cila e shpalli të pafajshëm kryetarin e Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziun. Gjykata e Shkallës së Parë e dënoi Mziun me 2 vite burg, ndërsa Apeli e la të lirë. Kryetari i Bashkisë së Kamzës akuzohet për veprën penale

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama