Rezultate te kerkimit per termin: +Xhelil +Gjoni

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] xhelil / docs[0] 506 / hits[0] 748 / keyword[1] gjoni / docs[1] 7839 / hits[1] 14293 /
Dy akuza fatale për Kadarenë
  • 2017-08-29

Dy akuza fatale për Kadarenë

  Alda Bardhyli Francesca Petrizzo, shkrimtare e re italiane, më shkruante ditë më parë se do ti duhej kohë të hiqte nga vetja ndjesitë që i kishte lënë romani Aksidenti i shkrimtarit tonë Ismail Kadare. Më duket sikur përjetoj ankthin e saj, teksa rend avionëve, humbet në stacio

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

Vëllai i Dritëroit: Historia e patreguar e ndarjes së tij me gruan ruse dhe djalin 7-vjeç
  • 2017-03-02

Vëllai i Dritëroit: Historia e patreguar e ndarjes së tij me gruan ruse dhe djalin 7-vjeç

Tajar Agolli, vëllai më i vogël i Dritëroit, ende nuk e ka marrë veten nga dhimbja që i ka shkaktuar ndarja nga jeta e shkrimtarit të njohur. Inxhinier elektrik në profesion, më i disiplinuar në regjim dhe shëndet, pasi shërbeu gjithë jetën në ushtri, Tajari ka të fiksuar shumë

E vërteta e dënimit të Kujtim Spahivoglit nga Dritëro Agollit dhe përplasje e tij me Xhelil Gjonin: Ke rehabilituar by*********, pse Kujtimin jo
  • 2017-02-08

E vërteta e dënimit të Kujtim Spahivoglit nga Dritëro Agollit dhe përplasje e tij me Xhelil Gjonin: Ke rehabilituar by*********, pse Kujtimin jo

Nga Dr. Kadri Kadiu, TemA   “Të qoftë i lehtë dheu që të hodhën përsipër, o njeri, por më e lehtë qoftë balta, e pakët vërtet, por rëndesa e saj është mizore”. Kështu është shprehur për Dritëroin, Artisti Pëllumb Kulla. Kam përjetuar dhimbje këto ditë, p

Intervista e Izet Haxhisë: Ja çfarë më thanë Argita dhe Liria
  • 2016-12-14

Intervista e Izet Haxhisë: Ja çfarë më thanë Argita dhe Liria

Mos ua vër veshin atyre që thotë Saliu, sepse është në gjendje psikologjike të rënduar.  Kjo lutje e Liri Berishës detyroi Izet Haxhinë të mos braktiste Sali Berishën në pranverën e vitit 1997. Telefonata dhe lutja është përsëritur edhe nga e bija e Berishës, Argita ndaj trup

FOTOT/ Parlament 1991: Kaç Islami e Xhelil Gjoni nga PPSH përballë Berishës e Pashkos nga PD
  • 2016-12-11

FOTOT/ Parlament 1991: Kaç Islami e Xhelil Gjoni nga PPSH përballë Berishës e Pashkos nga PD

Betejat e para të Shqipërisë pluraliste pas rrëzimit të sistemit komunist. Krijimi i qeverisë Bashkimi Kombëtar, qeveria e PPSH-së e drejtuar nga Fatos Nano përballë sulmeve të Partisë Demokratike të sapothemeluar.   Kanë kaluar  25 vjet nga maji i vitit 1991, kur në Kuvend