Rezultate te kerkimit per termin: +Xhemali

Meta: total 454 / total_found 454 / time 0.000 / keyword[0] xhemali / docs[0] 454 / hits[0] 747 /
Oficeri fshin përgjimet për të mbrojtur prokurorin, i doli emri për ryshfet
  • 2019-03-11

Oficeri fshin përgjimet për të mbrojtur prokurorin, i doli emri për ryshfet

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës një tjetër skandal në drejtësi, ku një oficer i Policisë Gjyqësore ka fshirë me një të rënë të lapsit përgjimet, ku dilte emri i një prokurori se kishte marrë ryshfet. Në redaksinë e emisionit hulumtues u ankua sërish qytetarja Floresha K

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin
  • 2019-01-10

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin

Sot Robert Ndrenika një prej ikonave të kinematografisë dhe teatrit shqiptar mbush 76 vjeç. Ai ka lindur më 10 janar të vitit 1942. Roli i tij i parë në kinematografi ka qenë ai i Gjergjit në filmin Oshëtim në bregdet një film i prodhuar më vitin 1966 nën regjinë e Hysen Hakanit. Në

No Pic available
  • 2018-10-31

Hemorragji në tru nga rrahja, mjeku ligjor e kthen në plagosje të lehtë

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e kësaj të mërkure veprimet e mjekëve ligjorë në Gjirokastër dhe Tiranë, të cilët i cilësuan si të lehta goditjet që i shkaktuan një qytetari hemorragji në tru. Niko Kadëna qëndroi për 23 ditë në spital, ku për 17 ditë, sipas dokumenteve nga Spitali

No Pic available
  • 2018-10-23

Turi i dëgjesave në Njësinë 5, Veliaj: Tirana, qyteti i sigurt

Vijon turi i dëgjesave për buxhetin në Njësinë 5, Veliaj: Vendimi për të ndaluar llotot dhe kazinotë meriton bekimin tonë; Transformuam Njësinë 5, Tirana qyteti më i sigurtë Tre vite më parë as mund të mendohej që jo vetëm Njësia 5, por edhe e gjithë Tirana, të kishte një Park

No Pic available
  • 2018-08-02

Shuhet në moshën 83-vjeçare artisti i njohur Gaqo Çako

Shuhet në moshën 83-vjeçare Artisti i Popullit, Mjeshtri i Madh Gaqo Çako. Tenori legjendar, Gaqo Çako është i rreshtuar në emrat e mëdhenj të Panteonit të muzikës shqiptare si Ramiz Kovaçi, Mentor Xhemali, etj. Midis viteve 1957 dhe 1961 ai studioi në konservatorin Çajkovski të Mos

No Pic available
  • 2018-07-22

Pas Toyota-s me euro, në Durrës bllokohen dy makina me paund

Pas sekuestrimit të mbi 30 mijë eurove në makinën e një 37-vjeçari të pabindur ndaj urdhrit të ndalimit që i ishte dhënë nga policia, dy raste të tjera sekuestroje janë shënuar në Durrës. Mësohet se policia kufitare ka bllokuar në port mbi 30 mijë paund. Policia sqaron se nga kont

Turizëm në bunkerët gjermanë; Fermeri i Dermenasit kthehet në ciceron
  • 2018-07-03

Turizëm në bunkerët gjermanë; Fermeri i Dermenasit kthehet në ciceron

Rrugës për në parkun arkeologjik të Apolonisë prej vitesh ndalen ndër të tjerë edhe turistë gjermanë. Ata vizitojnë këtë bunker të ndërtuar gjatë luftës së dytë botërore nga paraardhësit e tyre. 55 vjet pas përfundimit të luftës, rastësia historike i ktheu këta bunkerë që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama