Rezultate te kerkimit per termin: +Xhemalit

Meta: total 80 / total_found 80 / time 0.000 / keyword[0] xhemalit / docs[0] 80 / hits[0] 108 /
General & Playboy, pasione në Teatrin e Metropolit
  • 2017-03-27

General & Playboy, pasione në Teatrin e Metropolit

General & Playboy është komedia më e re që vjen në bashkëpunim me Qendrën Kulturore Tirana (Teatri Metropol) vënë në skenë nga autori dhe regjisori Bujar Kapexhiu, në datë 30 mars ora 19:00.  General & Playboy është një shfaqje aktuale ku flitet për piskologjinë, mentalite

Pergjimet qe fundosen prokurorin Ktheme leket ose te nxora ne gazete
  • 2016-10-08

Pergjimet qe fundosen prokurorin Ktheme leket ose te nxora ne gazete

Prokuroria per Krimet e Renda ka kerkuar dje denimin me 3 vite burg te prokurorit te Fierit Petrit Vukaj te akuzuar per korrupsion por per shkak se i pandehuri vuan nga nje forme e rende epilepsie Prokuroria kerkoi pezullimin e denimit me burg dhe venien e tij ne sherbim prove per nje periudhe 2-vje

No Pic available
  • 2016-10-08

MESAZHET/ Më kthe lekët, ose të nxjerr në gazetë, përgjimet që fundosën Prokurorin

Prokuroria për Krimet e Rënda tha dje fjalën e fundit në procesin gjyqësor ndaj prokurorit të Fierit, Petrit Vukaj, duke i kërkuar Gjykatës deklarimin e fajshëm të tij për akuzën e korrupsionit pasiv dhe dënimin me 3 vjet burg. Për shkak se i pandehuri vuan nga një formë e rënd

LEquipe: Fati i pamëshirshëm i Lorik Canës
  • 2016-06-13

LEquipe: Fati i pamëshirshëm i Lorik Canës

Gazeta franceze LEquipe i ka kushtuar një shkrim kapitenit të kombëtarës Lorik Cana dhe fatit të tij të pamëshirshëm në ndeshjen me Zvicrën. Ai insiston se kjo është pjesë e futbollit, por atëhere duhet të mendojmë se ky lloj sporti qenka i pamëshirshëm. I pamëshiqrshëm për k

No Pic available
  • 2016-04-07

Mbi diskutimet në parlamentin shqiptar, në vigjilje të 7 prillit të 1939-s

Pas ultimatumit në vigjilje të 7 prillit, në parlament - Menjëherë e mori fjalën Hafëz Xhemali, i cili pyeti: -A janë vënë në dijeni Shtetet e mëdha dhe fqinjët tanë mbi rrezikun që na kërcënon? -Le të përgjigjet ministri i Jashtëm, z.Eqrem Libohova, - tha mbreti dhe mbës

Pas shkarkimit te Canit jep doreheqjen drejtorja e Borxhit ne ministrine e Financave
  • 2016-02-18

Pas shkarkimit te Canit jep doreheqjen drejtorja e Borxhit ne ministrine e Financave

Drejtorja e Pergjithshme e Drejtorise se Borxhit Publik ne Ministrine e Financave Adela Xhemali ka dhene doreheqjenbr br Ministria e Financave leshoi nje komunikate te shkurter per shtyp ku thote se doreheqja e Xhemalit eshte bere per arsye familjarebr br Doreheqja vjen pak dite pas shkarkimi

Lë qelinë prokurori i arrestuar për ryshfet, apeli zbut masën: Është sëmurë
  • 2015-12-13

Lë qelinë prokurori i arrestuar për ryshfet, apeli zbut masën: Është sëmurë

Prokurori i Fierit, Petrit Vukaj arrestuar me akuzën e ryshfetit në këmbim të nxjerrjes nga burgu të një të arrestuari është liruar nga qelia dhe është lënë në "arrest shtëpie". Vendimi është marrë sot nga gjykata e Apelit për Krimet e Rënda, duke marrë në konsideratë kërkes