Rezultate te kerkimit per termin: +Xherdan +Shaqiri

Meta: total 1000 / total_found 1627 / time 0.001 / keyword[0] xherdan / docs[0] 1878 / hits[0] 2625 / keyword[1] shaqiri / docs[1] 3218 / hits[1] 6481 /
Shaqiri si Ronaldo e Pogba, dhuratë vetes një Rolls Royce
  • 2019-04-08

Shaqiri si Ronaldo e Pogba, dhuratë vetes një Rolls Royce

Xherdan Shaqiri në klubin e lojtarëve që fluturojnë në rrugët e Europës me Rolls Royce. Ndoshta nuk është aq i rëndësishëm sa Pogba te Manchester United, Antoine Griezmann tek Atletico Madridi  apo Cristiano Ronaldo tek Juventusi, por makina e tij e re, një Rolls Royce i zi modern, nuk

Xherdan Shaqiri humb ndeshjet me Gjeorgjinë dhe Danimarkën
  • 2019-03-19

Xherdan Shaqiri humb ndeshjet me Gjeorgjinë dhe Danimarkën

Xherdan Shaqiri largohet për arsye shëndetësore nga grumbullimi i Zvicrës në prag të dy ndeshjeve eliminatore të Euro 2020 me Gjeorgjinë dhe Danimarkën. Sipas Federatës Zvicërane të Futbollit, mesfushori shqiptar ka një inflamacion në ije dhe nuk mund të japë kontribut në dy takimet

Klop zhduk Shaqirin me magji, ja pamjet që po çmendin rrjetin (Video)
  • 2019-01-08

Klop zhduk Shaqirin me magji, ja pamjet që po çmendin rrjetin (Video)

Skualifikimi në raundin e tretë të FA Cup nuk e ka privuar trajnerin karizmatik të Liverpool, Jurgen Klopp që të vazhdojë traditën, duke përqafuar lojtarët e tij edhe pas rezultatit zhgënjyes. The Reds u eliminuan mbrëmjen e djeshme nga Uolves me rezultatin 2-1, në një sfidë ku si tit

No Pic available
  • 2018-12-26

Liverpool fluturon në krye, Tottenham parakalon City-n. Buzëqesh United

Boxing Day i solli fat Liverpoolit të Jurgen Klopp. The Reds vazhduan serinë e fitoreve duke e çuar në 8 numrin e suksesve radhazi dhe duke mbyllur në mënyrë perfekte fazën e parë. Në Anfield Road Liverpooli kaloi lehtësisht me rezultatin e thellë 4-0 Neëcastle United duke regjistruar f

Shaqiri: Disa më quajtën legjendë, të tjerë më fajësuan
  • 2018-12-20

Shaqiri: Disa më quajtën legjendë, të tjerë më fajësuan

Gjatë një interviste me Guardian, Xherdan Shaqiri ka folur për paraqitjen ndaj Manchester United. Ai u fut në pjesën e dytë dhe shënoi një dopietë duke i dhënë fitoren 3-1 ekipit të tij. Ka pasur një impakt gjigant, shprehet zvicerani për Guardian. E dalloj nga punonjësit këtu. Kishi

Zvicra përmbys Belgjikën dhe kualifikohet në fazën finale
  • 2018-11-19

Zvicra përmbys Belgjikën dhe kualifikohet në fazën finale

Zvicra u bë skuadra e tretë që siguron vendin e parë në grup, në Divizionin A të Ligës së Kombeve dhe bashkë me Portugalinë, Anglinë dhe njërën mes Francës e Holandës, do të luajë shanset për të fituar për herë të parë këtë trofe. Helvetët mposhtën Belgjikën me rezultati

Salah-Shaqiri, Liverpooli rikthehet te fitorja (Video)
  • 2018-11-11

Salah-Shaqiri, Liverpooli rikthehet te fitorja (Video)

Liverpooli ngjitet përkohësisht në krye të Premier Leagues falë fitores 2-0 ndaj Fulham në Anfield Road. Një ndeshje e dominuar nga skuadra e Klopp që mund të kishte shënuar edhe më tepër. Goli i Salah në minutat e fundit të pjesës së parë dhe finalizimi i Xherdan Shaqirit në filli