Rezultate te kerkimit per termin: +Xherri

Meta: total 61 / total_found 61 / time 0.000 / keyword[0] xherri / docs[0] 61 / hits[0] 92 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Meta: Kreu i mavisë do ta pësojë shumë rëndë si miku im në 1994-n

Nga Durrësi, Presidenti i zgjedhur Ilir Meta u shpreh se Lëvizja Socialiste për Integrim do të jetë forcë e parë jo vetëm në Tiranë dhe në Durrës, por edhe në Fier. Ai tha se kreu mavi siç e cilëson Partinë Socialiste do ta pësojë keqas më 25 qershor siç e pësoi Sali Berisha në

No Pic available
  • 2017-06-13

Meta shton akuzat: Rama dhe Basha, dështim i madh për vendin

Ilir Meta i ka shtuar akuzat ndaj Edi Ramës, duke e quajtur të paaftë për të drejtuar vendin dhe si një person që ka shkelur premtimet e bëra në vitin 2013. Gjithashtu Kryetari i Kuvendit, tha se LSI do të jetë forcë e parë dhe se “Pogradeci është katandisur në një Bashki e ka

No Pic available
  • 2017-06-09

Meta gati te sakrifikoje presidentin per postin e kryeministrit

Intervista e Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir Meta në emisionin Opinion në TV Klan  (E PLOTË)  Blendi Fevziu: Meta jeni President i zgjedhur i vendit dhe keni dalë në fushatë. A keni shkelur Kushtetutën e vendit? Ilir Meta: Së pari, dy ish-partitë e mëdha, sepse prandaj bëhe

No Pic available
  • 2017-06-09

Meta sulmon ashpër Bashën: Është një flutur në murin e Ramës!

Ilir Meta është treguar veçanërisht i ashpër me Lulzim Bashën gjatë intervistës në Opinion me Blendi Fevziun. Duke folur për Lulzim Bashën, presidenti i ardhshëm u shpreh se Basha sot u kthye në një flutur tjetër nga ato që ka vizatuar Edi Rama në zyrë. Kur Fevziu e pyeti nëse kis

No Pic available
  • 2017-06-06

Rama: Jap dorëheqjen nga politika nëse PS nuk del forcë e parë

Nëse Partia Socialiste nuk del forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit, Edi Rama do të tërhiqet nga politika. Këtë e ka shprehur vetë kreu i PS nga Berati, në një intervistë për Top Story. Nëse LSI del forcë e parë unë tërhiqem, nuk do jem më në politikë. Fatet e vendit i mbete

Meta: Su tremba nga Berisha, jo më nga presionet e Tom dhe Jerry
  • 2017-06-06

Meta: Su tremba nga Berisha, jo më nga presionet e Tom dhe Jerry

Ilir Meta bëri deklarata të forta në Pukë. Ish-kreu i LSI u shpreh i sigurt se kjo parti do të provohet në qeverisje, pas provave që ka dhënë sipas tij për stabilitetin dhe integrimin. Zyra e shtypit e LSI nuk e shpërndau videon e mesazhit të Metës, por shigjetat që lëshoi ndaj Edi Ra

No Pic available
  • 2017-06-05

Meta i krahasoi me Tomi e Xherri, Rama: Si shkon një Presidenti të zgjedhur

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur ish-bashkëkryetarit të koalicionit qeverisës për batutën me Tomin dhe Xherrin me të cilën shigjetoi nga Puka shefin e qeverisë dhe kryeopozitarin Basha. Duke folur në Top Story me Sokol Ballën, Rama tha se një shprehje e tillë nuk i shkon një