Rezultate te kerkimit per termin: +Xhevat +Limani

Total: 19
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.410Z

Xhevat Limani promovon dy libra gjatë nëntorit

Aktori, regjisori, shkrimtari, dramaturgu dhe poet i mirënjohur nga Struga, Xhevat Limani, do të promovojë dy libra në kuadër të festave të nëntorit. Romani "Artisti pa atdhe" dhe drama "Dodona", janë dy vepra të këtij krijuesi që sapo kanë dalë nga shtypi dhe pas promovimit të sotë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.897Z

Xhevat Limani sjell Skënderbeun në Tiranë

Një histori e Skënderbeut dhe Donikës si kurrë më parë, do të ngjitet në skenën Molier të Teatrit Eksperimental sot në orën  19.00. Poema dramatike “Gjergj Kastrioti Skënderbeu ” vjen në Tiranë pas turneve të suksesshme që ka pasur në teatro të tjerë në botë.  Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.035Z

Organizimi për Nënën Terezë, sjellë në Prishtinë Tinka Kurtin (Foto)

Tinka Kurti, aktorja e madhe shqiptare ka ardhur në Prishtinë për nder të organizimit të nesër për Nënën Terezë. Ajo është parë rrugëve të Prishtinës, me aktivistin kulturor, Andi Belegu. Nesër në organizim do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.535Z

Rasti "Monstra",protesta para OKBNdal diskriminimin e shqiptarëve

Shqiptarët në SHBA kanë protestuar para selisë së OKB-së në Nju Jork në përkrahje të shqiptarëve në Maqedoni.  Në këtë protestë morën pjesë  emigrantë dhe aktivistë të shoqatave të ndryshme nga shumë shtete të SHBA-ve.Ata kanë theksuar se mbështesin protestat e fundit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.418Z

Rikthehet Kolonel Bunker

Shfaqet sot në kinemanë e AQSHF-së filmi i regjisorit Kujtim çashku Në kuadër të aktiviteteve që do të organizohen deri në dhjetor nga Arkivi Qendror Shtetëror i Filmit, sot në mesditë në kinemanë e këtij institucioni do të shfaqet filmi “Kolonel Bunker” i regjisorit Ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.404Z

Rikthehet “Kolonel Bunker”

Shfaqet sot në kinemanë e AQSHF-së filmi i regjisorit Kujtim çashku Në kuadër të aktiviteteve që do të organizohen deri në dhjetor nga Arkivi Qendror Shtetëror i Filmit, sot në mesditë në kinemanë e këtij institucioni do të shfaqet filmi “Kolonel Bunker” i regjisorit Ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.534Z

Rasti "Monstra",protesta para OKBNdal diskriminimin e shqiptarëve

Shqiptarët në SHBA kanë protestuar para selisë së OKB-së në Nju Jork në përkrahje të shqiptarëve në Maqedoni.  Në këtë protestë morën pjesë  emigrantë dhe aktivistë të shoqatave të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama