Rezultate te kerkimit per termin: +Xhevdet +Peci

Total: 43
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.503Z

Peci emërohet selektor

Bordi i Federatës së Boksit të Kosovës (FboxK) në mbledhjen e vet të mbajtur të premten pasdite e ka emëruar Xhevdet Pecin selektor të Përfaqësueses së Kosovës në boks, detyrë kjo të cilën deri më tani e kryente Mehmet Haxhani. Lajmin e ka konfirmuar për Express sekretari i Fbox

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.254Z

Për selektor, në garë, Peci e Zyberi

Xhevdet Peci dhe Musli Zyberi janë dy kandidatët që kanë konkurruar për postin e përzgjedhësit të përfaqësueses së Kosovës në boks, në konkursin i cili ka zgjatur një javë dhe që ka përfunduar të martën në ora 16:00. Peci dhe Zyberi e kanë dërguar dokumentacionin në Federat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.838Z

Grabovci po rri veç me t ‘fortë

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Gramovci, ka kaluar një kohë me legjendat e boksit, Xhevdet Peci, Mehmet Bogujevci dhe Latfi Demolli. Ai këtë e ka publikuar në rrjetin social Facebook, ka nxjerr një fotografi me këta sportista

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.622Z

Kombetarja kosovare forcohet me shqiptare

BoxingONE Perfaqesuesja e Kosoves ne boks eshte perforcuar me disa boksiere nga Shqiperia per dy ndeshjet e radhes kunder dy klubeve hungareze te vlefshme per garat e kampionatit BoxingONE. Te shtunen Kombetarja kosovare do te perballet ne Ferizaj me klubin Vasas ndersa te dielen ata do te kene si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.798Z

Vokrri, Shosholli e yje të tjerë në vitin 1984

Një video ekskluzive është ngarkuar në youtube e cila daton nga viti i largët 1984. Pjesë e kësaj video, janë yjet e futbollit kosovarë në atë kohë, e që sot shumica prej tyre janë trajner shumë të suksesshëm në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.405Z

Boksierët nderojnë ‘Lah Nimanin’

Më 29 maj në Prishtinë do të mbahet turneu tradicional i boksit, ‘Lah Nimani’, i cili organizohet nga Federata e Boksit e Kosovës (FboxK), e mbështetur nga Departamenti i Sportit i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Sekretari i FboxK-së, Mehmet Bogujevci ka pohuar se janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.969Z

Humb Kosova

Endrra e perfaqesueses se Kosoves ne boks per t146u kualifikuar ne gjysmefinale te kampionatit BoxingONE Championship ka marre fund. Kosovaret jane mposhtur nga ekipi sllovak Galanta me rezultat 104. Selektori Xhevdet Peci eshte ankuar ne referim dhe ne mjekun kujdestar. Nga Express me 12 dhjetor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama