Rezultate te kerkimit per termin: +Xhina

Meta: total 99 / total_found 99 / time 0.000 / keyword[0] xhina / docs[0] 99 / hits[0] 140 /
Plas torta e shampanja te Komisioni i Ligjeve (Foto)
  • 2018-10-08

Plas torta e shampanja te Komisioni i Ligjeve (Foto)

Nuk kanë fund ditëlindjet dhe hareja te Komisioni parlamentar i Ligjeve. Pasi festuan ditëlindjen e koleges së tyre nga PDIU, Elena Duka Xhina më 1 tetor, deputetët e PS kanë pasur sot një tjetër gëzim. Surpriza e të hënës i është dedikuar kreut të Komisionit, Ulsi Manja, i cili ka m

No Pic available
  • 2018-10-01

Ditëlindje te PDIU, puthje e lule në Komisionin e Ligjeve (Foto)

Mbledhja e sotme e Komisionit të Ligjeve përtej tensioneve politike, është shoqëruar me një atmosferë të ngrohtë dhe festive, për shkak të ditëlindjes së deputetes së PDIU, Elena Duka Xhina. Ajo është surprizuar nga kolegët e saj në Komision, kryesisht socialistë, të cilët nuk k

Idrizi braktis koalicionin me PS, por jo deputetët e tij
  • 2018-09-13

Idrizi braktis koalicionin me PS, por jo deputetët e tij

Dy deputetet e PDIU-së, Reme Lala dhe Elena Xhina Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU) ka braktisur koalicionin qeverisës, duke zyrtarizuar atë që Shpëtim Idrizi kishte deklaruar disa orë më parë në emisionin Top Talk, të gazetarit Denis Dyrnjaja, por kjo nuk është aspak dëshir

Çështja Tahiri, Kuvendi zgjat afatet e Komisionit Hetimor
  • 2018-09-06

Çështja Tahiri, Kuvendi zgjat afatet e Komisionit Hetimor

Kuvendi ka votuar sot shtyrjen e veprimtarisë së Komisionit Hetimor për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri për 3 muaj.  Vetëm me votat e mazhorancës, me 72 të tilla pro, Kuvendi ka miratuar zgjatjen e afateve të komisionit. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi shprehu pakënaqësinë e tij n

Kaloi te PS? Deputetja çame përgënjeshtron: Jam e pavarur!
  • 2018-06-18

Kaloi te PS? Deputetja çame përgënjeshtron: Jam e pavarur!

Pas lajmit se Partia Socialiste shtoi në radhët e saj dy deputetet të reja nga PDIU, Reme Lalën dhe Elena Xhina, kjo e fundit ka reaguar përmes një postimi në Facebook, duke sqaruar se nuk është e vërtetë që ka kaluar tek PS. #td

Miratohet akti normativ i buxhetit, PDIU bashkon votat me PS
  • 2017-12-14

Miratohet akti normativ i buxhetit, PDIU bashkon votat me PS

Në fund të seancës plenare të ditës së sotme, Kuvendi i Shqipërisë votoi me 73 vota pro, dhe 32 kundër, aktin normativ të buxhetit. Ajo që ra në sy ishte se votave të socialistëve iu bashkuan edhe dy deputetet e PDIU-së, Reme Lala dhe Elena Xhina, ndërsa opozita votoi kundër. Po ash

Dorëhiqet Bujar Muça i PDIU, KQZ i jep mandatin Elena Xhinës
  • 2017-12-06

Dorëhiqet Bujar Muça i PDIU, KQZ i jep mandatin Elena Xhinës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pas dorëheqjes nga mandati i deputetit të PDIU-së, Bujar Muço i ka dhënë sot mandatin kandidates që është pas tij në listën e PDIU-së në Elbasan, pikërisht Elena Xhina. KQZ, në mbledhjen e ditës së sotme shqyrtoi dhe miratoi projektvendimet. Për dhën