Rezultate te kerkimit per termin: +Xhinxher

Meta: total 21 / total_found 21 / time 0.000 / keyword[0] xhinxher / docs[0] 21 / hits[0] 28 /
Skandali, ja si po na vrasin me anë të ushqimeve në prag të festave
  • 2016-12-14

Skandali, ja si po na vrasin me anë të ushqimeve në prag të festave

Emisioni STOP që transmetohet në Televizionin Klan është ndalur në disa produkte ushqimore kryesisht kikirikë me origjinë nga Kina, që në përbërje të tyre kanë sasi të lartë aflatoksine, një lëndë e dëmshme për shëndetin e njeriut. Pak ditë më parë Kroacia vendosi tërheqjen

Menyra e thjeshte per te mos pasur me gazra as kur hani fasule
  • 2016-05-27

Menyra e thjeshte per te mos pasur me gazra as kur hani fasule

Transmetuar me 26052016 - 1941 Nxjerrja e gazrave eshte nje dukuri qe ndodh rendom te pothuaj cdo njeri Ca e kane me te dendur e te tjere me pakbr br Per ata qe shqetesohen se kane vazhdimisht gazra dhe nuk duan qe te futen ne situata te sikletshme zgjidh

Forconi imunitetin me keto ushqime
  • 2016-02-15

Forconi imunitetin me keto ushqime

Transmetuar me 15022016 - 0743 Ushqimet krahes vlerave qe kane per funkionimin e mire te organizmit dhe metabolizmit te njeriut nje pjese e tyre kane aftesine te veprojne si nxites ne organizem per te rritur deshiren seksuale tek mes

Si te parandaloni eren e keqe te gojes
  • 2016-02-04

Si te parandaloni eren e keqe te gojes

0 brbr SSSAbrASS brbrHigjena e varfer orale nuk eshte vetem nje shqetesim per ata qe ju rrethojne por edhe per vete shendetin tuajbrbr brbrPervec eres se keqe te gojes mungesa e higjenes sjell edhe demtim te dhembeve e mishravebrbr brbrPor cfare mund te beni per te evituar te keto probleme E perdi

Luftoni te ftohtin me keto tre receta te thjeshta
  • 2016-01-07

Luftoni te ftohtin me keto tre receta te thjeshta

Transmetuar me 07012016 - 1124 PUBLICITET Koha fluturon shpejt dhe tashme eshte viti 2016 Le te sigurohemi ta fillojme kete vit te shendetshem Temperaturat kane renie te ndjeshme dhe moti i ftohte sjell grip te ftohte infeksio

10 ushqime qe pastrojne organizmin nga nikotina
  • 2016-01-05

10 ushqime qe pastrojne organizmin nga nikotina

Transmetuar me 05012016 - 1408 Nikotina eshte perberesi kimik i cili ben cigaret dhe konsumin e tyre te veshtire per tu lene pasi nikotina eshte elementi qe krijon me shume varesi nga njeriu shte gjithashtu nje stimulant i cili bllokon nervat dhe muskujt ng

Siriani pershkon me not Turqi 8211 Greqi IOM 1 milione emigrante ne vitin 2015
  • 2015-12-22

Siriani pershkon me not Turqi 8211 Greqi IOM 1 milione emigrante ne vitin 2015

0 brbr SSSAbrASS brbrNe pamundesi per te paguar trafikantet emigranti sirian Ameer Mehtr notoi per 9 ore nga Turqia per ne Greqi duke i bere balle dallgeve dhe rrymave te ftohta ate qe mediat nderkombetare e quajten nje perpjekje herkulianebrbr brbrDikur ishte pjese e ekipit kombetar te notit ne Da