Rezultate te kerkimit per termin: +Xhirim

Meta: total 405 / total_found 405 / time 0.000 / keyword[0] xhirim / docs[0] 405 / hits[0] 473 /
No Pic available
  • 2018-11-27

Luiza Xhuvani dhe Arta Dobroshi bashkë në një film

Emili filmi me regji dhe skenar të Ajola Dajës ka përfunduar xhirimet. Historia e një dhune në familje, ky xhirim kinematografik bëri bashkë në një histori aktoret e njohura Luiza Xhuvani dhe Arta Dobroshi. Në role të tjera interpretojnë Lulzim Zeqja, Margent Caushi, dhe Noel Miraka. Por

No Pic available
  • 2018-06-30

PriFEST këtë vit i dedikohet kinematografisë kosovare

Në edicionin e dhjetë jubilar, PriFest ka vendosur që fokusin ta drejtojë në kinematografinë e Kosovës. Për hapjen dhe mbylljen e festivalit, PriFest ka përzgjedhur dy filma nga Kosova, me qëllim që të vazhdojë promovimin edhe më të madh të krijimtarisë vendore. Edicioni i dhjetë

Luan Rama: Kur humbëm Sandër Prosin
  • 2018-04-17

Luan Rama: Kur humbëm Sandër Prosin

Muharrem Fejzo është një nga pionerët e parë të kinematografisë shqiptare dhe përfaqësues i asaj gjenerate që krijoi fytyrën e kësaj kinematografie në ditë të vështira, në ditë çensure,frike dhe diktati të politikës mbi artin, por që sidoqoftë, ishin ata që krijuan vlera të

Prapaskenat e skenave erotike
  • 2018-04-15

Prapaskenat e skenave erotike

Nicole Kidman kujton shpesh javët e kaluara në shesh-xhirimet e filmit Eyes Wide Shut (1999) me ish-bashkëshortin e atëhershëm Tom Cruise dhe kineastin Stanley Kubrick. Aktorja ka prekur pak problemin e skenave erotike të realizuara me atë rast dhe vështirësitë e hasura për ti xhiruar, du

Udhëtimi i fundit me Agim Qiriaqin
  • 2018-01-20

Udhëtimi i fundit me Agim Qiriaqin

Çun Lajçi Kisha xhirua film plot tre muaj me aktorin Qiriaqi që kurrë ma parë se kisha takuar. Ishim ba miq dhe na dukej se gjithë jetën kishim punua sbashku, aq shumë u përafruam me njeni tjetrin. E takova edhe në premierë, por e pata edhe mysafir n Prishtinë. Por kurrë pr

Prapaskenat te Përrallë nga e kaluara, Gjino e Marigoja tregojnë batutat me Hajrie Rondon
  • 2017-09-18

Prapaskenat te Përrallë nga e kaluara, Gjino e Marigoja tregojnë batutat me Hajrie Rondon

Për herë të parë e kam takuar Hajrie Rondon në Himarë, atje ku ndërroi jetë disa ditë më parë. Atëherë ishte e shëndetshme, sëmundja nuk ia kishte tjetërsuar ende fizikun. Ishte duke pritur përgjatë rrugës që të çon për në plazhin e Livadhës, për një makinë të rastit që

No Pic available
  • 2017-09-07

Venecia 74: Javier Bardem-Penelope Cruz në Loving Pablo, çift në film si në jetë

Në festivalin e Venecias vjen jashtë konkurrimit Loving Pablo, historia e trafikantit të fuqishëm Pablo Escobar dhe e historisë së dashurisë që e lidh me gazetaren Virginia Vallejo. Ata që interpretojnë dy protagonistët janë Javier Bardem dhe Penelope Cruz, një çift

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama