Rezultate te kerkimit per termin: +Xhoisin

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] xhoisin / docs[0] 5 / hits[0] 5 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

HIJET
  • 2014-03-08

HIJET

MONIKA SHOSHORI STAFA Në përfytyrimin popullor të historisë njerëzore, qeniet njerëzore kanë përparuar nga një gjendje e egër në të cilën jetonin si grabitës dhe ku gratë tërhiqeshin nga flokët nëpër shpella, deri në një shkallë qytetërimi ku burrave nuk u mungon dëshira për

Hijet
  • 2014-03-08

Hijet

Monika Stafa - Në përfytyrimin popullor të historisë njerëzore, qeniet njerëzore kanë përparuar nga një gjendje e egër në të cilën jetonin si grabitës dhe ku gratë tërhiqeshin nga flokët nëpër shpella,

No Pic available
  • 2013-07-14

Gjergj Vlashi, 85 vjeç mes teatritletërsisë dhe përkthimeve

TIRANE - Regjisori, shkrimtari dhe përkthyesi Gjergj Vlashi mbushi 85 vjeç. I nderuar me titujt e lartë “Artist i Popullit” dhe “Mjeshtër i Madh i Punës” Gjergj Vlashi është mjaft i njohur si themelues i Varietesë dhe regjisor i Estra

No Pic available
  • 2013-07-13

Gjergj Vlashi: Do të bëja85 gjëra ndryshe...

I nderuar me titujt e lartë “Artist i Popullit” dhe “Mjeshtër i Madh i Punës” Gjergj Vlashi është mjaft i njohur si themelues i Varietesë dhe regjisor i Estradës së Durrësit në vitin 1960, ndërsa ka botuar rreth 40 vepra