Rezultate te kerkimit per termin: +Xhon +Kenedi

Meta: total 296 / total_found 296 / time 0.000 / keyword[0] xhon / docs[0] 5094 / hits[0] 6895 / keyword[1] kenedi / docs[1] 720 / hits[1] 1661 /
Çfat për sundimtarët, që njerëzit nuk mendojnë!
  • 2016-03-28

Çfat për sundimtarët, që njerëzit nuk mendojnë!

VALBONA MEZINI Kjo shprehje e një udhëheqësi nga ata që mbahen mend për keq, nga i cili bota mësoi se si nuk duhet udhëhequr, më solli në vëmendje të shkruaj këto rreshta, duke e gjetur këtë shprehje më shumë se kurrë koherente për situatën socio-politike që vendi po kalon. T

No Pic available
  • 2016-03-11

HISTORITË/ Këta janë 30 grabitësit më të famshëm të bankave

Kush ishin grabitësit që shpeshherë u shpallën armiku numër një në vendet ku shtrinin veprimtaritë e tyre. Jeta e tyre personale dhe planet e detajuara për vjedhjen e bankave. Arratisjet nga burgjet dhe shumat spektakolare që rrallëherë u kthyen në depozitat bankare. 1. Albert Spaggiari

Nga Antoni dhe Kleopatra tek Kenedët, 7 çiftet më të mirë në histori
  • 2016-02-15

Nga Antoni dhe Kleopatra tek Kenedët, 7 çiftet më të mirë në histori

Historia është e mbushur me çifte të mrekullueshme, disa janë të njohur për romancat e tyre të gjata e të qëndrueshme, ndërsa të tjerë për dështimet tragjike. Këto janë 7 çiftet më të paharrueshme në histori.   1- Mark Antoni dhe Kleopatra Ndoshta çifti më i famshëm në his

50 fakte nga jeta e Marylin Monroe: Kush ishte biondja më e famshme e historisë
  • 2016-02-08

50 fakte nga jeta e Marylin Monroe: Kush ishte biondja më e famshme e historisë

Marylin Monroe, ylli më i famshëm i botës kishte marrë overdozë ilaçesh qetësuese, në moshën 36-vjeçare. Që atëherë, zërat dhe teoritë në lidhje me atë çka ka ndodhur para dhe pas vdekjes se saj, nuk janë larguar asnjëhere: ishte vetëvrasje apo aksident? Apo e kanë vrarë? Mist

No Pic available
  • 2015-12-24

Nga Nënë Tereza, Çërçilli e deri tek Qemal Ataturku: 20 heronjtë më të mëdhenj të shekullit 20

Historia e botës sështë gjë tjetër veçse biografia e heronjve. Kështu thotë historiani skocez Thomas Carlyle në vitet 1800. Përmes historive të 20 heronjve më të mëdhenj të shekullit të 20-të do lexoni biografinë e botës. Gra dhe burra, që nuk janë të fortët me muskuj, të pë

PD i rikthehet simbolit të Azem Hajdarit
  • 2015-12-12

PD i rikthehet simbolit të Azem Hajdarit

Kryefjala e folësve të djeshëm ishte largimi i kësaj qeverie. Për ta bërë këtë, PD ka nevojë për frymën dhe aksionin "Hajdari" Nga Nevila Perndoj Në dhjetor të vitit '90, ai priu lëvizjen studentore antikomuniste. "Unë jam më i mbrojtur se ju, sepse unë kam trashëgimtar", - u pat

No Pic available
  • 2015-12-11

PD kremton 25 vjetorin e themelimit si parti, thirrje për rrëzimin e qeverisë

Demokratët kanë festuar 11 dhjetorin, ditën kur 25 vite më parë mori jetë ky formacion politik opozitar, i cili nga ajo kohë qeverisi vendin për rreth 13 vjet në kohë të ndryshme. Në Pallatin e Koncerteve u mblodhën themelues të Partisë Demokratike, eksponentë të lartë, përfaqësu