Rezultate te kerkimit per termin: +Xhon +Kenedi

Meta: total 317 / total_found 317 / time 0.000 / keyword[0] xhon / docs[0] 5211 / hits[0] 7073 / keyword[1] kenedi / docs[1] 769 / hits[1] 1742 /
Çfarë ka ndodhur më 21 dhjetor?
  • 2016-12-21

Çfarë ka ndodhur më 21 dhjetor?

640 – Arabë myslimanë marrin kështjellën Babylon në deltën e Nilit (afër Kajros) pas një rrethimi shtatë-mujor. Në fillim të pushtimit mysliman, Egjipti ishte pjesë e perandorisë romake bizantine me kryeqytet Kostandinopojën. Me humbjen e Egjiptit, Perandoria Romake Lindore mbet

Gerd Hoxha, anëtari i KLD-së që udhëheq gjyqtarët kundër Vetting-ut, justifikon emërimin e gruas si gjyqtare: Mora shembull nga Xhon Kenedi.
  • 2016-12-16

Gerd Hoxha, anëtari i KLD-së që udhëheq gjyqtarët kundër Vetting-ut, justifikon emërimin e gruas si gjyqtare: Mora shembull nga Xhon Kenedi.

Ndërsa ekspertët hedhin dyshime për valën e fundit të emërimeve në gjyqësor, të paktën një prej anëtarëve të KLD-së bashkëshortja e së cilit u promovua në Gjykatën e Apelit shprehet  se të tilla emërime i kanë bërë dhe presidentët amerikanë. Nga Dori Daka Këshilli i

No Pic available
  • 2016-12-04

Misioni i panjohur i të besuarës së Berishës në Moskë në prill 2012

Në vitet 2011-2012 Shqipëria përpiqej të vinte në funksionim të gjitha nivelet e marrëdhënieve me Rusinë, duke siguruar një ftesë për kryeministrin Berisha në Petërburg dhe një vizitë të kryediplomatit rus Lavrov në Shqipëri. Këto fakte bëhen të ditura në një intervistë që

E PLOTE/ Misioni i panjohur i zv.ministres së Berishës në Moskë në prill 2012. Kërkesa e Tiranës: Berisha në Rusi, Lavrov në Shqipëri
  • 2016-12-04

E PLOTE/ Misioni i panjohur i zv.ministres së Berishës në Moskë në prill 2012. Kërkesa e Tiranës: Berisha në Rusi, Lavrov në Shqipëri

Nga Thanas Mustaqi Në vitet 2011-2012 Shqipëria përpiqej të vinte në funksionim të gjitha nivelet e marrëdhënieve me Rusinë, duke siguruar një ftesë për kryeministrin Berisha në Petërburg dhe një vizitë të kryediplomatit rus Lavrov në Shqipëri. Këto fakte bëhen të ditura n

Trump, fituesi i Big Brother
  • 2016-11-10

Trump, fituesi i Big Brother

Nga Sokol Balla – Uashington Në Starbucks Coffee në C Street, në Uashington, radha e gjatë e njerëzve ishte e zhurmshme të mërkurën në mëngjes. Të bardhë, hispanikë, aziatikë, indianë, të gjithë duke folur e diskutuar në pritje të marrjes së gotës së kafesë. Të gjth

Trump fituesi i Big Brother
  • 2016-11-10

Trump fituesi i Big Brother

Transmetuar me 10112016 - 0958 Ai nuk zgjodhi te perdore televizionet por perkundrazi ti sulmoje ato Nuk zgjodhi te flirtoje me gazetaret por perkundrazi ti anatemoje ata Ai nuk zgjodhi te korruptoje mediat por raportin e tyre me shi

TRUMP, FITUESI I BIG BROTHER
  • 2016-11-10

TRUMP, FITUESI I BIG BROTHER

Sokol Balla – Uashington Në Starbucks Coffee në C Street, në Uashington, radha e gjatë e njerëzve ishte e zhurmshme të mërkurën në mëngjes. Të bardhë, hispanikë, aziatikë, indianë, të gjithë duke folur e diskutuar në pritje të marrjes së gotës së kafesë. Të gjthë nëpu