Rezultate te kerkimit per termin: +Xhuzepe +Verdit

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.780Z

Prezantohen Partitura muzikore te Xhuzepe Verdit

Partitura muzikore, postera te veprave te mjeshtrit te madh Xhuzepe Verdit prezantohen ne ekspoziten antologjike ne hollin e Teatrit te Operas dhe Baletit. 30 partiturat e ekspozuara rrokin harkun kohor 1848-1900, vënë në dispozicion Institutit Italian të Kulturës nga A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.912Z

Prezantohen partiturat muzikore te Xhuzepe Verdit

Partitura muzikore, postera te veprave te mjeshtrit te madh Xhuzepe Verdit prezantohen ne ekspoziten antologjike ne hollin e Teatrit te Operas dhe Baletit. 30 partiturat e ekspozuara rrokin harkun kohor 1848-1900, vënë në dispozicion Institutit Italian të Kulturës nga A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.051Z

Traviata e Verdit vjen si balet

Traviata e Verdit vjen si balet E hene 04 Mars 2013 1421 p styletext-align justify Traviata e Verdit vjen si baletAjo eshte nder veprat me te famshme te Xhuzepe Verdit e si e tille eshte ngjitur dhe ringjitur ne skenat boterore nder vite Madje edhe skena shqiptare e operes ne historikun e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.226Z

“Rigoleto”, opera e Verdit inauguron stinën e koncerteve

Autori i Lajmit: Redaksia “Rigoleto”, opera e famshme e Xhuzepe Verdit do të ngjitet në skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit në kuadër të stinës italiane “Italia dhe Shqipëria 2010 – dy Popuj, një Det, një Miqësi”. Kjo stinë e cila ka parashikuar një sërë aktivitetesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.288Z

“Traviata” e Verdit vjen për herë të parë si balet në T.O.B

Muaji mars pritet të jetë i mbushur me aktivitete të shumta kulturore si dhe premiera absolute. Një aktivitet i tillë do të jetë edhe opera “Traviata” e Xhuzepe Verdit, e cili do të vihet për herë të parë në skenën e &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.882Z

Xhuzepe Verdi ne pervjetorin e 200 te lindjes

Dy gjigandë të  muzikës siç janë Verdi dhe Wagner rival të përjetshëm kanë përvjetorin e 200 të lindjes. “Traviata” e Xhuzepe Verdit ,do vihet për here te pare ne skenën shqiptare , si balet. Zhani Ciko na bën m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.085Z

Zeri i Verdit ne skenat europiane Frano Lufi

Kengetari lirik. Frano Lufi është një nder emrat e njohur ne Itali,  si edhe nje ze i dashur per skenat e ndryshme te europes. Ai eshte cilesuar si basi me i vleresuar vitet e fundit. Por  Lufi, është pak prezent ne skenat shqiptare. Edhe kur vjen në Tiran&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama