Rezultate te kerkimit per termin: +Xi +Jinping

Total: 514
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.708Z

Obama priti zëvendëspresidentin e Kinës, Xi Jinping

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, i tha zëvendëspresidentit kinez, Xi Jinping, se është jetësore që Washingtoni të ruajë një marrëdhënie të fortë me Pekinin.58-vjeçari Jinping parashikohet të jetë pasuesi i presidentit, Hu Jintao, që pritet të tërhiqet nga partia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.447Z

XI JINPING, TIMONIERI I MADH 2

Jo, Xi Jinping nuk është “Kryetari i Madh”. Por gjithsesi kryetari i shtetit dhe i partisë së Kinës konsiderohet si “Kryetar i të gjithave”.  Asnjë kryetar partie pas Mao Ce Dun-it nuk ka përqendruar në duart e tij kaq shumë pushtet, sa përqendroi në pesë vitet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.800Z

Xi Jinping zhvillon viziten e tij te pare ne Rusi

Xi Jinping zhvillon viziten e tij te pare ne Rusi E premte 22 Mars 2013 1019 p styletext-align justify border 0px margin 10px 0px 0px padding 0px vertical-align baseline color 231f20 font-family Arial Verdana sans-serif line-height 18px p Xi Jinping zhvillon viziten e tij te pare ne RusiXi J

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.832Z

Kinë: Xi Jinping, lider i ri i vendit

Zyrtarët e Partisë Komuniste të Kinës kanë emëruar edhe zyrtarisht Xi Jinping në postin e sekretarit të përgjithshëm të PK, i cili deri më tani mbahej nga Hu Jintao.Xi është emëruar edhe si kryesues i Komisionit Qendror Ushtarak, ndërkohë që në mars të vitit 2013pritet të emëro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.493Z

Xi Jinping-zyrtarisht president i Kinës

Parlamenti kinez ka zgjdhur zyrtarisht Xi Jinping president të shtetit duke përmbyllur kështu tranzicionin e rregullt të pushtetit, të dytin me radhë që kur Partia Komuniste erdhi në pushtet në vitin 1949, njofton Reuters. Xi është emëruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.469Z

Xi Jinping Nje i panjohur ne pushtet

Eumlshte zevendespresidenti kinez dhe mund te zere vendin e Hu Jintaos ne drejtimin e fuqise se dyte me te madhe te ekonomise boterore. Djali i nje heroi te revolucionit Xi mesoi shpejt artin e te qenit i rezervuar. Sot kjo eshte karta e tij fituese edhe pse askush nuk e di se cfare lideri mund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.440Z

Kine Xi Jinping konfirmohet si president

Liderët e Pekinit kanë emëruar Xi Jinping si president të vendit, në sesionin parlamentar vjetor, duke kompletuar kështu tranzicionin e pushtetit 10-vjeçar të Kinës. Xi, i emëruar si kryetar i Partisë Komuniste në nëntor,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama