Rezultate te kerkimit per termin: +Yanukovich

Total: 174
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.522Z

Rusi, takohen Putin dhe Yanukovich

Dimitri Peskov, zëdhënës i presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se Putini dhe presidenti i Ukrainës, Viktor Yanukovich, kanë zhvilluar sot një takim të shkurtër në Soçi. Sipas zëdhënësit Peskov, të dy presidentët kanë diskutuar për tregtinë dhe ekonominë. Yanukovich

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.659Z

Yanukovich: Jam ende president i Ukrainës

Presidenti i përbysur i Ukrainës, Viktor Yanukovich, tha sot se është ende president dhe mbetet komandant i forcave të armatosura të këtij vendi. Gjatë një konference për shtyp sot në qytetin rus, Rostonv-mbi-Don, Yanukovich theksoi se synon të kthehet në Kiev, kur të përmirësohet si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.251Z

Freedom House: Yanukovich të tërhiqet

Organizata Freedom House e ka dënuar fuqishëm dhunën vdekjeprurëse ndërmjet protestuesve antiqeveri dhe policisë në kryeqytetin Kiev dhe vërejtjen e qeverisë së Ukrainës se do të përdoren të gjitha mjetet legale për shpërndarjen e protestuesve. Në kumtesëm e publikuar mbrëmë von

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.164Z

Yanukovich: Jam president legjitim i Ukrainës

Viktor Yanukovich thotë se ende është president legjitim i Ukrainës dhe se autoritetet aktuale të këtij vendi janë “banditë fashistë”. Këto komente ai i bëri në paraqitjen e tij të parë publike në një konfer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.632Z

Yanukovich: Referendum kombëtar për statusin e rajoneve

Presidenti i përmbysur i Ukrainës, Viktor Yanukovich, ka kërkuar nga Ukraina, që të mbajë referendum kombëtar për “statusin e secilit rajon në përbërje të Ukrainës”. Agjencia ruse e lajmeve ITAR-TASS thotë se sot e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.408Z

Ukrainë, urdhër arresti për ish-presidentin Yanukovich

Ministri i përkohshëm i brendshëm i Ukrainës, Arsen Avakhov, ka lëshuar një urdhër arrest për ish-presidentin, Viktor Yanukovich, i cili së fundmi është parë në gadishullin pro-rus të Krimesë. Në deklaratën e tij në Facebook, Arsen Avakhov, tha se Yanukovich kishte arritur mbrëmë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.046Z

Churkin: Yanukovich ka kërkuar trupa ruse në Ukrainë

Rusia deklaron se presidenti i përmbysur i Ukrainës, Viktor Yanukovich, formalisht kishte kërkuar nga Moska vendosjen e trupave ruse për ta kthyer rendin dhe ligjin në Ukrainë. Ambasadori i Rusisë në Kombet e Bashkuara, Vitaly Churkin, këto komente i bëri mbrëmë vonë në mbledhjen e jas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama