Rezultate te kerkimit per termin: +Ylli +Pinari

Total: 1463
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.745Z

Ylli Pinari, kundër ekspertimit të Gërdecit

TIRANE Ylli Pinari, i pandehur në dosjen Gërdeci, i kërkoi dje Gjykatës së Tiranës kryerjen e një ekspertize të re ushtarako-teknike në lidhje me procesin e demontimit të municioneve në fabrikën që shpërtheu më 15 mars 2008. Në seancën e djeshme, togat e zeza të Gjykatës u njohë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.147Z

Fishekët, Ylli Pinari tradhton Diverolin

Ylli Pinari “tradhton” ortakun e tij amerikan Efraim Diveroli në biznesin e shitjes së fishekëve kinezë që dërgoheshin në Kabul. Ish-drejtori 55-vjeçar i ndërmarrjes MEICO është marrë dje në pyetje në Burgun 313 nga një prokuror i Prokurorisë së Përgjithshme, që po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.716Z

Ylli Pinari kundërshton përgjimet e Prokurorisë

03/05/2011  Ish-kreu i MEICO-s: Përgjimet asgjë rreth akuzës së ngritur nga Prokuroria Para një jave, Pinari kërkoi pyetjen e biznesmenit Patrik Henry TIRANE- Ish-kreu i ndërmarrjes MEICO Ylli Pinari, ka qenë i vetmi nga të pandehurit që ka kundërshtuar përgjimet e Prokurorisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.892Z

Ylli Pinari shkruan libër për tragjedinë e Gërdecit

Autori i Lajmit: red.Tragjedia e Gërdecit Tragjedia e Gërdecit tashmë do të jetë e shkruar në libër. Dhe iniciativën për të hedhur atë çka ka ndodhur në Gërdec e ka marrë nja nga të akuzuarit për këtë tragjedi. Ylli Pinari ka deklaruar nga ambientet e paraburgimit 313 se ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.761Z

I dënuari i Gërdecit, Ylli Pinari kërkon lirinë

Një nga të dënuarit për tragjedinë e Gërdecit, ish-drejtori i MEIKO-s Ylli Pinari kërkon lirinë e parakohshme nga burgu.  Kërkesa është dorëzuar në Gjykatën e Tiranës, ku është zhvilluar edhe seanca e parë. Avokati i Pinarit në këtë proces e ka mbështetur kërkesën për lirim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.807Z

"Gëdeci", dëshmon Ylli Pinari

U zhvillua sot seanca gjyqësore për tragjedinë e Gërdecit. I pranshëm në gjyq ishte edhe Ylli Pinari, drejtori i MEICO-s. Ai ka theksuar se shitja e armëve është bërë konform kontratave të nënshkruara. Së fundmi, në seancat gjyqësore janë dëgjuar dëshmi të ish-ushtarakëve pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.489Z

Ylli Pinari "divorcohet" me Mihal Delijorgjin

Ylli Pinari, drejtori i ndermarrjes shteterore te Import-Eksportit te armatimeve, MEICO, si dhe Mihal Delijorgji, pronar i firmes "Alba Demil", nuk jane me ne nje qeli. Lajmi behet i ditur nga avokatet mbrojtes te te pandehurve. Dy te akuzuarit per tragjedine e Gerdecit qe nga dita e djeshme jane ve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama