Rezultate te kerkimit per termin: +Ylli +Shehu

Meta: total 909 / total_found 909 / time 0.015 / keyword[0] ylli / docs[0] 26331 / hits[0] 38527 / keyword[1] shehu / docs[1] 10736 / hits[1] 23096 /
Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!
  • 2019-03-28

Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!

Në nisje të seancës së sotme parlamentare, janë betuar dy deputetët e rinj të opozitës. Kështu kreu i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u betua duke zënë vendin e Agron Shehajt, ish-deputet i Vlorës. Ndërkohë Arben Elezi, zuri vendin e Edmond Spahos, si deputet për Elbasanin. Krye

Fshehu dënimin, deputeti: Sulm për të dekurajuar kandidatët e tjerë
  • 2019-03-15

Fshehu dënimin, deputeti: Sulm për të dekurajuar kandidatët e tjerë

Deputeti Ylli Shehu ka reaguar pas zbulimit të dënimit nga gjykata e Korçës, të cilin ai nuk e ka deklaruar në formularin e vetëdeklarimit për efekt të ligjit të dekriminalizimit. Në një postimi në facebook, Shehu e ka cilësuar atë si sulm nga LSI-ja, ndërsa shton se është gati të

No Pic available
  • 2019-03-15

Deputeti i ri i Kuvendit rezulton i dënuar

Ylli Shehu, deputeti i ri nga listat e LSI-së, i cili u betua në Kuvend më 4 mars, ka fshehur në formularin e dekriminalizimit depozituar në KQZ, një dënim për kontrabandë, falsifikimit të dokumenteve dhe të falsifikimit të vulave, stampave ose formularëve. Vendimi për dënimin e tij m

Armiq të Ramës, por opozita e re voton pro projektligjeve të qeverisë
  • 2019-03-13

Armiq të Ramës, por opozita e re voton pro projektligjeve të qeverisë

Opozita e re u shtua ditën e sotme me 7 deputetë zëvendësues nga listat e PD dhe LSI, të cilët braktisën kauzën e partive të tyre, duke pranuar mandatin e ofruar nga KQZ për të plotësuar vakancat e krijuara. Ata përfaqësojnë në Parlament siglën e dy forcave kryesore të opozitës dh

Opozita e re, 6 kandidatët e rinj marrin sot mandatet nga KQZ
  • 2019-03-11

Opozita e re, 6 kandidatët e rinj marrin sot mandatet nga KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet ditën e sotme për tiu dhënë mandatet e deputetëve gjashtë kandidatëve të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Bëhet fjalë për gjashtë kandidatë të cilët kanë dalë kundër vendimit të partive për djegien dhe ref

Opozita në shesh, Myslim Murrizi përkrah Baba Takut në
  • 2019-03-11

Opozita në shesh, Myslim Murrizi përkrah Baba Takut në

Kreu i ri i SHISH, Helidon Bendo është paraqitur paraditen e së hënës për të raportuar në Komisionin e Sigurisë Kombëtare. Për shkaqe të sigurisë, mediat janë lënë jashtë kësaj mbledhje, duke u njoftuar se javën e ardhshme do të bëhen publike disa detaje nga raportimi. Raportin

Nga Balli te partia e Pensionistëve, ja aleatët që tradhtuan Bashën (EMRAT)
  • 2019-03-10

Nga Balli te partia e Pensionistëve, ja aleatët që tradhtuan Bashën (EMRAT)

Opozita e PD-LSI dhe aleatëve të tjerë të vegjël është zyrtarisht jashtë Parlamentit prej mëse dy javësh, por një fraksion i ri duket se do të formohet në krahun e sfidantëve të Edi Ramës dhe qeverisë së tij. Opozita e re tashmë ka 3 deputetë, si Mylzim Murrizi, Rudina Hajdari dh