Rezultate te kerkimit per termin: +Ylvi +Beqja

Meta: total 82 / total_found 82 / time 0.000 / keyword[0] ylvi / docs[0] 206 / hits[0] 501 / keyword[1] beqja / docs[1] 3458 / hits[1] 8292 /
Çështja Shullazi/ Dështon seanca e 5-të, Gjykata e Apelit vendos të gjobisë
  • 2019-03-15

Çështja Shullazi/ Dështon seanca e 5-të, Gjykata e Apelit vendos të gjobisë

Ka dështuar sërish seanca gjyqësore në Gjykatën e Apelit për Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit e tjerë. Edhe këtë herë, shkak është bërë mbrojtja, ndërsa Gjykata ka vendosur të gjobisë avokaten e vendosur për të mbrojtur të pandehurit dhe të referojë rastin në Dhomën e

Gjykata e Krimeve të Rënda dënon me 14 vite burg Emiljano Shullazin
  • 2018-11-13

Gjykata e Krimeve të Rënda dënon me 14 vite burg Emiljano Shullazin

Ashtu siç ishte parashikuar, është zhvilluar sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda, seanca gjyqësore për bandën e Emiljano Shullazit, me trupin gjykues që ka komunikuar dënimin për të gjithë anëtarët e grupit. Gjykata ka dënuar me 14 vjet e 8 muaj burgim Emiljano Shullazin. Ndërkohë

Konkluzionet e mbrojtjes së Shullazit, policët me jelekë antiplumb
  • 2018-10-09

Konkluzionet e mbrojtjes së Shullazit, policët me jelekë antiplumb

Sot, në orën 10:00, mbrojtja e bandës Shullazi pritet të paraqesë konkluzionet në Gjykatën për Krime të Rënda. Të martën e kaluar, Prokuroria e Krimeve të Rënda shpalli pretencën duke kërkuar 64 vite burgim në total për grupin Shullazi. Prokurorët thanë se Emiliano Shullazi shoq

Krimet e Rënda të blinduara, shtyhet seanca për bandën e Shullazit (Foto)
  • 2018-10-09

Krimet e Rënda të blinduara, shtyhet seanca për bandën e Shullazit (Foto)

Sot, në orën 10:00 ishte parashikuar që trupa e avoktëve mbrojtës të bandës Shullazi të paraqiste në Gjykatën e Krimeve të Rënda, konkluzionet për vendimin e dhënë të martën e kaluar, ku Prokuroria shpalli pretencën duke kërkuar 64 vite burgim në total për grupin në fjalë. Por

Banda e Shullazit, Krimet e Rënda pezullojnë afatet e paraburgimit
  • 2018-07-24

Banda e Shullazit, Krimet e Rënda pezullojnë afatet e paraburgimit

Pretenca për bandën e Emiljano Shullazit, që akuzohet për çështjen e privatizimit të Hotel  Vollga, kërcënimet ndaj biznesmenit Ylvi Beqja, por edhe kanosje gjatë zgjedhjeve për rektor në Universitetin e Tiranës, është shtyrë sot për të katërtën herë me radhë. Gjykata e Krimev

Gjyqi i Shullazit, avokati i Danit: Ylvi Beqja ka fshehur para jashtë shtetit
  • 2018-04-10

Gjyqi i Shullazit, avokati i Danit: Ylvi Beqja ka fshehur para jashtë shtetit

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda është zhvilluar paraditen e sotme seanca e rradhës për çështjen e Hotel Vollga, ku protagonistë janë Emiljano Shullazi dhe biznesmeni Ylvi Beqja. Trupa e gjykatësve ka  rrëzuar një kërkesë të avokatit të Gilamndo Danit dhe Endrit Zelës. Aty kërkoh

Shullazi në Gjykatë: Ylvi Beqja më premtoi 1,4 mln euro për të marrë ish-Vollgën
  • 2017-12-28

Shullazi në Gjykatë: Ylvi Beqja më premtoi 1,4 mln euro për të marrë ish-Vollgën

Emiljano Shullazi ka dhënë deklarime në gjykatë pas seancave të ballafaqimit të zhvilluara më herët. Ylvi Beqja gënjen, më kërkoi ndihmë të ndërmjetësoja në gjykatë sepse po humbiste ish Vollgën. Më tha se do të më jepteë 1 mln e 400 mijë euro për ndërmjetësimin. Nuk e kam