Rezultate te kerkimit per termin: +Ymer +Baze

Meta: total 92 / total_found 92 / time 0.000 / keyword[0] ymer / docs[0] 1589 / hits[0] 2476 / keyword[1] baze / docs[1] 19812 / hits[1] 27559 /
Berisha: Një gazetar e mban peng Ramën me dosjen ku mohon të birin
  • 2019-02-06

Berisha: Një gazetar e mban peng Ramën me dosjen ku mohon të birin

Përplasja Berisha-Rama në Parlament të enjten e shkuar ishte tepër e ashpër dhe kaloi në ofendime dhe sharje me libër shtëpie, duke rikthyer përplasjen për akuzat e ish-kryeministrit se shefi aktual i qeverisë ka mohuar të birin Gregor Rama. Në Tempora Berisha ka mbrojtur veten duke th

Ligji për Arsimin e Lartë, 51 pedagogë kërkojnë shfuqizimin
  • 2018-12-23

Ligji për Arsimin e Lartë, 51 pedagogë kërkojnë shfuqizimin

Pas Fakultetit të Shkencave Sociale, 51 pedagogë të Fakultetit të Filologjisë kanë nënshkruar një peticion për shfuqizimin e ligjit të Arsimit të Lartë. “Në vijim të qëndrimit mbështetës ndaj protestës së studentëve dhe kërkesave të tyre legjitime, ne, pedagogët e Fakult

Debati i plotë brenda mureve të mbyllura të PD
  • 2016-09-14

Debati i plotë brenda mureve të mbyllura të PD

Humbja e thellë e zgjedhjeve në Bashkinë Dibër është bërë shkak për një debat të fortë në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së, që u zhvillua ditën e sotme. Lapsi.al zbardh këtë debat, ku kanë spikatur disa nga zërat më kritikë të Bashës në PD si Majlinda Bregu, Eduar

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama
  • 2015-12-01

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama

Me rastin e 70- ­vjetorit të Çlirimit të atdheut, Ministria e Mbrojtjes akordoi rreth një vit më parë për 1.000 veteranë të LANÇ­it, "Medaljen e Mirënjohjes". "Gazeta Shqiptare" ka siguruar ekskluzivisht listën e plotë të papublikuar më parë, ku bien në sy një sërë personalite

Rezultatet ne zgjedhje KQZ 17 partite qe duhet te kthejne fondet mbrapsht
  • 2015-10-21

Rezultatet ne zgjedhje KQZ 17 partite qe duhet te kthejne fondet mbrapsht

Transmetuar me 21102015 - 1342 Drilona Hoxhaj gjate deklarates PUBLICITET Tirane 21 tetor 2015 NOAal- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deklaron se 17 parti politike duhet te kthejne fondet e marra per zgjedhjet e 21 Qershorit ne

Rezultatet ne zgjedhje KQZ 17 partite qe duhet te kthejne fondet mbrapsht VIDEO
  • 2015-10-21

Rezultatet ne zgjedhje KQZ 17 partite qe duhet te kthejne fondet mbrapsht VIDEO

Transmetuar me 21102015 - 1342 Drilona Hoxhaj gjate deklarates PUBLICITET Tirane 21 tetor 2015 NOAal- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deklaron se 17 parti politike duhet te kthejne fondet e marra per zgjedhjet e 21 Qershorit ne

No Pic available
  • 2015-08-03

Seminar në Pejë i mësuesve plotësues të shqipes në diasporë

Nga data 27-30 korrik 2015 ne Peje u mbajt Seminari i 11 mbarëkombëtar i mësuesve dhe mësueseve që punojnë me fëmijët tanë në diasporë. Seminarin e hapen Grupi folklorik i nxenesve te shkolles fillore "Asdreni" të Pejes, i udhehequr nga drejtoresha Agime Lajqi dhe mesuesja Drenush