Rezultate te kerkimit per termin: +Ymeri

Meta: total 1000 / total_found 3055 / time 0.001 / keyword[0] ymeri / docs[0] 3055 / hits[0] 5958 /
Kryqi mbi Kinostudio, zbulimi i Gëzim Qëndros
  • 2019-02-26

Kryqi mbi Kinostudio, zbulimi i Gëzim Qëndros

Kinostudio Shqipëria e re një prej ndërtesave më të rëndësishme të historisë së artit nën diktaturë, përsa i përket propagandës ka një stil arkitekturor që është në kundërshti me filozofinë e filmave që prodhoi. Kritiku i artit Gëzim Qëndro i ka kushtuar një libër metafor

Kumbaro fshin lotët e shkarkimit, argëtohet mes librave dhe fëmijëve (Foto)
  • 2019-02-03

Kumbaro fshin lotët e shkarkimit, argëtohet mes librave dhe fëmijëve (Foto)

Mirela Kumbaro e ka hedhur pas krahëve përlotjen që pësoi kur kryeministri Edi Rama vendosi ta shkarkonte pas 5 vitesh nga posti i ministres së Kulturës në mbledhjen e Asamblesë së PS në prag të festimeve për Vitin e Ri. Ish-ministrja është parë e buzëqeshur në Komisionin e Medias,

Video e ekzekutimit të Arben Bilalit
  • 2019-02-02

Video e ekzekutimit të Arben Bilalit

Këto janë momentet e fundit të jetës së Arben Bilalit, i ekzekutuar me breshëri kallashnikovi në derë të shtëpisë. Në pamjet filmike të siguruara nga Top Channel duket qartë se si 50-vjeçari, ish polic, u qëllua sapo zbriti nga një automjet.

No Pic available
  • 2019-02-01

Vrasja e ish-policit, shokët flasin për lëvizjet e dyshimta në zonë

Prokuroria ka dyshime të forta se 3 vëllezërit Bilali, më i fundit i tyre i vrarë pak ditë më parë, janë viktima të një zinxhiri vrasjesh të nisura 27 vite më parë për shkak të një borxhi. Siç thuhet në raportin e referuar në polici, nga Sektori kundër Vrasjeve, krimet e nisura

Impianti modern i Kukësit, me bekimin e Gjicit nis puna në
  • 2019-01-30

Impianti modern i Kukësit, me bekimin e Gjicit nis puna në

Kukësi nuk po kalon një periudhë të mirë në Kategorinë Superiore, pasi ka humbur terren në luftën për titull me Partizanin, por ashtu si merkatoja, për të cilën meritojnë një 10 me yll edhe projekti për infrastrukturën e klubit po ecën në rrugën e duhur. Në qytetin verilindor po

Grabiti banesën e Elton Çiçës në 2015, kapet pas 4 vitesh një nga autorët (EMRI)
  • 2019-01-22

Grabiti banesën e Elton Çiçës në 2015, kapet pas 4 vitesh një nga autorët (EMRI)

Një 30-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës në zonën e Yrshekut. Ai dyshohet të jetë një prej autorëve që në vitin 2015 grabitën me armë shtëpinë e prindërve të të ndjerit Elton Çiça, i cili u ezkekutua në një lokal në kryeqytet. Për grabitjen e ndodhur katër vite

Kryenin vjedhje në Durrës, arrestohen 2 të rinj
  • 2018-12-01

Kryenin vjedhje në Durrës, arrestohen 2 të rinj

Policia ka goditur një grup që kryente vjedhje në qarkun e Durrësit. Në pranga kanë rënë dy persona, të cilëve i janë dokumentuar 3 vjedhje. Në pranga u vunë Xhani Ymeri 30 vjeç, banues në Durrës, i dënuar më parë për veprën penale” Vjedhja” dhe Ekilian Bibi 27 vje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama