Rezultate te kerkimit per termin: +Yonghong +Li

Meta: total 16 / total_found 16 / time 0.000 / keyword[0] yonghong / docs[0] 16 / hits[0] 22 /
Prapaskena, si tentoi Yonghong Li të blinte Ronaldon
  • 2018-11-20

Prapaskena, si tentoi Yonghong Li të blinte Ronaldon

Katër muaj pas largimit të Marco Fassones nga Milani, me lamtumirat që vijuan sikundër me atë të Yonghong Li dhe kalimin e pronësisë të klubit kuqezi tek fondi Elliot, ish-administratori i deleguar i rikthehet eksperiencës së tij të jetuar tek klubi milanez dhe prapaskenave shumë intere

Milan dhe Inter nuk lëvizin nga San Siro edhe për 1 shekull!
  • 2018-09-10

Milan dhe Inter nuk lëvizin nga San Siro edhe për 1 shekull!

Milan dhe Inter mund të vazhdojnë bashkëjetesën në San Siro. Ndryshimi i pronësisë tek kuqezinjtë, rihapi diskutimet mes dy klubeve në lidhje me çështjen e stadiumit, që ishte mbyllur kur president i Milanit ishte Yonghong Li. Nëse në atë kohë, zikaltrit kishin filluar të mendonin s

Milani, president dhe CEO bëhet Scaroni; ikën Fassone
  • 2018-07-21

Milani, president dhe CEO bëhet Scaroni; ikën Fassone

Milani mbyll kllapat kineze dhe hap epokën Elliott, falë bordit të ri, të mbledhur këtë mëngjes. Bord, i cili ka revokuar komponentin kinez të formuar nga Li Yonghong, David Han Li, Lu Bo, Xu Renshuo dhe ka liruar Marco Fassone si administrator. Në vend të tij, i përkohshëm, është prop

UEFA dënon ashpër Milanin, dy vjet jashtë Kupave të Europës
  • 2018-06-27

UEFA dënon ashpër Milanin, dy vjet jashtë Kupave të Europës

Dy vjet pa Kupat e Europës. Ky është vendimi i pritur dhe fatkeqësisht i vështirë i Komisionit Gjyqësor të UEFA-s, i cili rëndon për Milanin. Një goditje e jashtëzakonshme, si një rrufe në qiell, e cila e detyron Milanin të kthejë vëmendjen nga CAS-i i Lozanës, në përpjekje për

Nga Lindja në Perëndim, e gjithë bota sytë nga derbi i Milanos
  • 2018-04-03

Nga Lindja në Perëndim, e gjithë bota sytë nga derbi i Milanos

45 transmetues televizivë do të çojnë derbin në 181 vende të botës. Plot 728 milionë njerëz do të jenë duke e parë nëpërmjet ekranit, përveç 75 mijë fatlumëve që do ta ndjekin spektaklin nga San Siro. Bota do të lidhet nëpërmjet televizionit me derbin, por do të ketë edhe pë

Falimentojnë kinezët, fondi Eliot kërkon blerës për Milanin
  • 2018-03-21

Falimentojnë kinezët, fondi Eliot kërkon blerës për Milanin

Vjen një tjetër goditje ndaj besueshmërisë së pronarëve kinezë të Milanit. Gjykata e Popullit në Shenzhen të Kinës, deklaroi zyrtarisht të falimentuar shoqërinë Jie Ande, që në fakt ishte garancia dhe kasaforta e Yonghong Li, 48 vjeçar , pronar dhe President i Milanit. Deri dje per

Berlusconi kritik ndaj Li: Milanit i duhet një president në Itali
  • 2018-02-05

Berlusconi kritik ndaj Li: Milanit i duhet një president në Itali

Silvio Berlusconi kritikon pronarët e rinj të Milanit dhe më konkretisht presidentin kinez Li Yonghong. Ecuria e kuqezinjëve në këtë sezon ka qenë me shumë ulje ngritje dhe për këtë sipas ish numrit të Milanit një pjesë e fajit e ka presidenti i ri. Mendoj që Li Yonghong duhet të k