Rezultate te kerkimit per termin: +Yonghong +Li

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] yonghong / docs[0] 6 / hits[0] 8 /
Milani dhe Interi, 280 milionë euro në total për merkaton
  • 2017-04-18

Milani dhe Interi, 280 milionë euro në total për merkaton

Nga sezoni 2018-2019, Italia do të përfaqësohet me katër skuadra në fazën e grupeve të Chapionsit, një mundësi e mirë për emrat e mëdhenj të futbollit italian, i Inter dhe Milanin, që janë gati të shpenzojnë shuma të mëdha në merkato për ti kthyer në elitën e futbollit europia

Zyrtare, Li Yonghong është pronari i ri i Milanit
  • 2017-04-14

Zyrtare, Li Yonghong është pronari i ri i Milanit

Kinezi Li Yonghong Li është bërë formalisht pronari i ri i Milanit, i cili kalon në një pronësi të re 31 vite pas drejtimit nga ana e Silvio Berluskonit. Bisedimet për marrëveshjen me Fininvest-in janë mbyllur pozitivisht dhe Berluskoni, përballë shifrës prej 370 milionë euro, ka shit

No Pic available
  • 2017-04-14

Zyrtare/ Merr fund era Berluskoni, Milani është i kinezëve

Sot nis një kapitull i ri në historinë e Milanit, që ka kaluar zyrtarisht në duart e kinezëve pas 31 vitesh në pronësi të Silvio Berluskonit. Operacioni është mbyllur praktikisht pak pas mesditës, kur Li Yonghong derdhi në arkat e shoqërisë kuqezi 370 milionë eurot e fundit pas dy k

Berluskoni shet Milanin
  • 2016-08-06

Berluskoni shet Milanin

brbr5 gushti 2016 do te jete me siguri nje date historike per Milanin Njeri prej klubeve me te famshme te botes ka lene pas epoken Berlusconi duke perfunduar ne duart e nje shoqerie kineze te quajtur Changxing Presidenti historik Silvio Berlusconi dhe perfaqesuesi i grupit te investitoreve kinez Ha

Berlusconi shet Milanin ja ku dhe per sa milione euro
  • 2016-08-05

Berlusconi shet Milanin ja ku dhe per sa milione euro

Pas shume muajve spekulimesh dhe zvarritjesh me ne fund skuadra e Milanit sezonin e ardhshem eshte ne duart e grupit kinezbr br Lajmi eshte zyrtarizuar diten e sotme ku pas 30 vitesh Silvio Berlusconi ka shitur klubin te kinezet e SinoEurope Investment Management Changxing qe do te thote se nuk be

Silvio Berluskoni shet Milanin pas 30 vjetësh
  • 2016-08-05

Silvio Berluskoni shet Milanin pas 30 vjetësh

Silvio Berluskoni shet Milanin pas 30 vitesh si president i klubit. Tashmë është arritur marrëveshja mes Fininvest që zotëron 99.93% të aksioneve dhe një konsorciumi investitorësh kinezë, që këta të fundit të paguajnë 740 milionë euro për të blerë të gjitha aksionet e familjes Be